• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Temat: Internet

Największy wyciek w historii. Wykradziono dane z ponad miliarda kont

Największy wyciek w historii. Wykradziono dane z ponad miliarda kont
Foto: Shutterstock Foto: Hakerzy wykradli informacje z popularnego serwisu

Hakerzy wykradli informacje z ponad miliarda kont naszych użytkowników - ogłosił w środę amerykański portal Yahoo. Atak, do którego doszło w sierpniu 2013 roku, agencja Associated Press określiła największym w historii.

W ręce cyberprzestępców trafiły imiona i nazwiska użytkowników, ich daty urodzenia, numery telefonów, a także zahaszowane hasła. W niektórych przypadkach przechwycone mogły zostać także pytania i odpowiedzi pomocnicze, które służą weryfikacji tożsamości użytkownika.

Yahoo zapewniło, że hakerzy najpewniej nie przejęli niezabezpieczonych haseł ani informacji dotyczących kont bankowych czy kart płatniczych.

Jak wynika z informacji Bloomberga, ponad 150 tys. spośród kont, które zostały zaatakowane należy do pracowników rządowych i wojskowych w Stanach Zjednoczonych, co zdaniem agencji, stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Konta mają należeć m.in. do obecnych i byłych pracowników Białego Domu, kongresmenów, agentów FBI, urzędników Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, Centralnej Agencji Wywiadowczej, Biura Dyrektora Wywiadu Narodowego i członków amerykańskiej armii.

Yahoo nie podało, kto może stać za atakiem.

Co zrobić?

Yahoo w komunikacie na stronie poinformowało, że będzie wysyłać wiadomości do użytkowników, którzy padli ofiarą ataku. W celu zabezpieczenia ich kont niezbędna będzie zmiana hasła.

Wskazano, że zablokowane zostały dotychczasowe pytania i odpowiedzi pomocnicze, które nie posłużą już do uzyskania dostępu do konta w serwisie.

Jednocześnie przedstawiciele serwisu zapewnili, że nieustannie poprawiają zabezpieczenia i systemy wykrywania mające na celu zapobieganie nieautoryzowanemu dostępowi do kont użytkowników.

Yahoo ofiarą hakerów

To nie pierwszy raz kiedy dane użytkowników Yahoo zostały skradzione. We wrześniu portal poinformował, że w wyniku ataku, do którego doszło pod koniec 2014 r., hakerzy wykradli informacje z 500 milionów kont osób korzystających z Yahoo.

Eksperci podejrzewali wówczas, że mogli za nim stać hakerzy powiązani z obcym państwem.

 

W listopadzie informowaliśmy o wynikach najnowszego raportu firmy Norton, która zajmuje się cyberbezpieczeństwem. Zobacz materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS (18.11.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
marcin_szulc1pyp
"Yahoo zapewniło, że hakerzy najpewniej nie przejęli niezabezpieczonych haseł ani informacji dotyczących kont bankowych czy kart płatniczych." Teraz czuję się zdecydowane spokojniejszy.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
mirw
Czyli od 3 lat ktos potencjalniie uzywa sobie ich skrzynek pocztowyc do różnych celów a yahoo teraz każe zmienic hasło.... żenada...
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane