• rozwiń

Google kupiło domenę .app. Zapłaciło 25 mln dolarów

Google kupiło domenę .app. Zapłaciło 25 mln dolarów

25 mln dolarów kosztowała koncern Google domenta .app. Koncern z Mountain View wygrał rywalizację o domenę z firmą Amazon, która jest jednym z największych na świecie graczy na rynku sprzedaży internetowej.

Inwestycja 25 mln dolarów w domenę z końcówką .app nie jest przypadkowa. Google chce bowiem stworzyć własne strony internetowe np. Google.app czy Android.app i z ich pomocą promować aplikacje mobilne na Androida. 

Co dalej?

Nowe strony z końcówką .app pozwolą technologicznemu gigantowi także zwiększyć zyski ze sprzedaży własnego oprogramowania. Koncern będzie mógł ponadto stworzyć specjalne strony, które będą reprezentować aplikacje znajdujące się w sklepie Google Play.

Plan

Warto przypomnieć, że Google stara się o przejęcie dziesiątek innych domen. Wśród nich są na przykład .docs, .android, .free, .fyi i .foo.

To element szerszego planu, który powstał przed trzema laty. To wtedy Internetowa Korporacja ds. Nadanych Nazw i Numerów (ICANN), która odpowiada za przyznawanie internetowych domen na całym świecie, zdecydowała się na powiększenie istniejącej już bazy "końcówek".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane