• rozwiń

Urządzenia z Androidem będą bezpieczniejsze. Google wprowadzi nowe standardy

Jak się bronić przed atakami hakerów? Odtwórz: Jak się bronić przed atakami hakerów?
Jak się bronić przed atakami hakerów? "Źródło: tvn24"

"Zielona tarcza" Google Play Protect znajdzie się na opakowaniach produktów certyfikowanych przez koncern. To próba ustanowienia standardów bezpieczeństwa urządzeń wykorzystujących popularny system operacyjny.

Google wprowadza nowe standardy bezpieczeństwa urządzeń z systemem Android. Jak informuje na stronie internetowej systemu operacyjnego na pakowaniach produktów wprowadzony zostanie znak "Zielonej tarczy". 

Nowe wymogi

Urządzenia starające się o certyfikację będą musiały spełnić wymogi Google, takie jak: brak wirusów i oprogramowania szpiegującego w systemie, preinstalowanie pakietu Google Play Protect, niezmodyfikowanie podstawowych aplikacji Google (m.in. YouTube, Maps, Chrome i Google Search). Ma to na celu ochronę przed nieautoryzowanymi podróbkami podstawowych programów - tłumaczy koncern.

Pełna lista firm oferujących certyfikowane urządzenia z systemem Android obejmuje w tej chwili 113 marek producentów, deweloperów i sprzedawców. Symbolem certyfikatu jest logo Google Play Protect: dwudzielna zielona tarcza z białym logo Google Play umieszczana na opakowaniu smartfonów i tabletów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane