• rozwiń

Nowe reklamy w Google Maps. Gigant chce wycisnąć więcej ze smartfonów

Nowe reklamy w Google Maps. Gigant chce wycisnąć więcej ze smartfonów
Foto: Google Foto: Reklamy u dołu ekrany mają zawierać szczegółowe informacje na temat firmy, jak również kupony zniżkowe.

Już wkrótce użytkownicy Google Maps zobaczą reklamy firm zlokalizowanych w pobliżu wyszukiwanego miejsca.

Podczas wyszukiwania adresu czy usługodawcy, pod mapą będą ukazywać się ofert firm, które wykupiły reklamę, zarówno na ekranach monitorów, jak i smartfonów. Komunikat będzie zawierał logo danego przedsiębiorstwa, które swoją siedzibę ma w pobliżu wyszukiwanego wyniku. Ponadto logo będzie widoczne również podczas wyznaczania trasy.

Reklamy u dołu ekrany mają zawierać szczegółowe informacje na temat firmy, jak również kupony zniżkowe.

Więcej możliwości

Reklamodawcy będą mieć większy wybór przy promowaniu swoich produktów i usług. Obecnie gigant z Doliny Krzemowej oferuje 25 różnych ustawień stylu nagłówka oraz 70 przy opisie. Spółka planuje rozszerzyć możliwości o kolejne 35 wariantów dla tytułów oraz o 10 dla właściwego tekstu.

Jak twierdzą analitycy z eMarketer, w tym roku Google może liczyć na 9-proc. wzrost zysków z reklam. To mniej, niż 15 proc. z roku ubiegłego. Choć rynek smartfonów stale rośnie, reklamodawcy nie chcą płacić tyle samo za umieszczenie oferty w wersji mobilnej, jak wyświetlanej na standardowych monitorach. Dla technologicznego giganta zachęcenie firm do reklamowania się na urządzeniach przenośnych to jedno z największych wyzwań na najbliższe lata.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane