• rozwiń

Google ma pomysł na Indie. Będzie rozwijać ważny projekt

Google ma pomysł na Indie. Będzie rozwijać ważny projekt
Foto: Shutterstock Foto: Google zamierza wprowadzić powszechny dostęp do Wi-Fi w Indiach

W ten sposób spółka chce także zachęcić potencjalnych klientów do korzystania ze swoich usług. Do końca roku twórcy projektu chcą uruchomić kolejne hotspoty na terenie całego kraju.

Obecnie z darmowego internetu można korzystać na 52 indyjskich dworcach kolejowych. Do końca roku liczba hotspotów ma zwiększyć się do 100. Google chce umożliwić korzystanie z sieci na stacjach paliw, w centrach handlowych i kawiarniach.

Ogromny potencjał

Jak napisał na swoim oficjalnym blogu prezes Google Sundar Pichai, projekt będzie zaliczony do największych tego typu inwestycji w Indiach, a biorąc od uwagę liczbę potencjalnych użytkowników - także na świecie. Ze stu "stacji Google" każdego dnia może korzystać ponad 10 mln ludzi.

W najbliższych latach spółka zamierza uruchomić 400 punktów dostępu do sieci.  Indie stanowią obecnie ważne zaplecze technologiczne. Coraz więcej firm z branży IT decyduje się na inwestycje w tym kraju. Obecnie około 350 mln ludzi korzysta z sieci, a w ciągu najbliższych trzech lat liczba ta może wzrosnąć nawet do 600 mln.

Stacje Google mają również zostać uruchomione w Indonezji i na Filipinach. Spółka nie podaje jednak konkretnej daty, do kiedy miałoby to nastąpić.

 

Młodzież w dobie internetu. "Cały czas są online":


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane