• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Google wchodzi w branżę medyczną. Ulepszy chirurgiczne roboty?

Google wchodzi w branżę medyczną. Ulepszy chirurgiczne roboty?
Foto: Intuitive Surgical Foto: Tak wygląda chirurgiczny robot Da Vinci stworzony przez firmę Intuitive Surgical

Google łączy siły z koncernem farmaceutycznym Johnson&Johnson. Obie firmy będą pracować nad rozwojem robotów chirurgicznych, które będą wykorzystywane w medycynie.

Firmy zawarły współpracę, w ramach której będą wspólnie szukać zaawansowanych rozwiązań dla ulepszenia narzędzi chirurgicznych. Mają one pomagać lekarzom w czasie operacji.

Wyścig gigantów

- W czasie współpracy chcemy sprawdzić, jak inteligentne oprogramowanie może pomóc chirurgom w czasie operacji - powiedział Andy Conrad, szef zespołu nauk przyrodniczych w Google.

Agencja Bloomberg podaje, że w operacjach chirurgicznych coraz częściej używane są roboty. Umowa J&J z Google ma pomóc farmaceutycznemu gigantowi w walce z liderem rynku, firmą Intuitive Surgical.

Perspektywiczny rynek

Według danych IS w 2014 roku liczba operacji z użyciem robotów wzrosła o 9 proc. Natomiast w obecnym ma wzrosnąć o kolejne 7-10 proc. Nic więc dziwnego, że firmy walczą o udoskonalenie technologii, a także o nowe kontrakty na dostarczanie sprzętu, który jest wykorzystywany np. do leczenia jelita grubego lub przepuklin.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane