• rozwiń
  • WIG20 2179.53 +0.68%
  • WIG30 2465.98 +0.59%
  • WIG 57287.94 +0.46%
  • sWIG80 11451.40 +0.02%
  • mWIG40 3643.34 +0.18%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:36

Dostosuj

Temat: Google

Google rzuca wyzwanie Apple. Tworzy Android Pay

Google rzuca wyzwanie Apple. Tworzy Android Pay
Foto: android.com/pay/ Foto: Smartfony zastąpią plastikowe karty płatnicze?

Koncern Google stworzył własny system płatności mobilnych - Android Pay. Usługa na początek będzie dostępna w ponad milionie miejsc w Stanach Zjednoczonych.

Fakt, że Google postawił na stworzenie własnego mobilnego systemu płatności oznacza, że rzuca wyzwanie innemu technologicznemu gigantowi - Apple. To właśnie firma z Cupertino w Kalifornii już wcześniej zainwestowała w rynek płatności mobilnych. Według ekspertów wartość tego rynku za dwa lata osiągnie poziom biliona dolarów.

Zamiast plastiku

Jak podaje BBC firmy technologiczne próbują przekonać klientów do korzystania z płatności poprzez np. użycie smartfona, a nie plastikowych kart płatniczych. System Google’a Android Pay działa na smartfonach, które obsługują technologię NFC oraz są kompatybilne z systemem operacyjnym Android KitKat 4.4+.

Usługa Google’a pozwoli użytkownikom na przechowywanie danych z kart płatniczych i kredytowych na smartfonach. Znajdą się tam również inne dane np. dotyczące kart lojalnościowych. Oznacza to, że zamiast kilku plastikowych kart w portfelu będą mogli oni nosić jedynie smartfon w kieszeni.

Dla kogo?

Z systemu Google’a będą mogli skorzystać posiadacze kart kredytowych i debetowych m.in. MasterCard, Visy, American Express oraz kilku banków, w tym np. Bank of America, czy Citigroup.

Android Pay od 28 września będzie dostępny także poza Stanami Zjednoczonymi. Na początku trafi do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Chin.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane