• rozwiń
  • WIG20 2160.17 -0.62%
  • WIG30 2450.46 -0.55%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:14

Dostosuj

Google prześciga Apple w giełdowym rajdzie. Jest najcenniejszą firmą świata

Google prześciga Apple w giełdowym rajdzie. Jest najcenniejszą firmą świata
Foto: Carlos Luna / Flickr (CC BY 2.0) Foto: Google prześciga Apple na giełdzie

Znowu mamy do czynienie z „deja vu” na giełdzie - pisze CNN Money. Alphabet, spółka-matka, która sprawuje pieczę nad Google właśnie przegoniła Apple i odzyskała miano najcenniejszej firmy na świecie.

Technologiczny gigant Larry’ego Page’a warty jest teraz ok. 498 mld dol., podczas gdy kapitalizacja rynkowa Apple’a wynosi ok. 495 mld dol.

Łeb w łeb

Alphabet raz już prześcignął „imperium nadgryzionego jabłka”. Stało się to trzy miesiące temu. Prowadzenie jednak nie trwało zbyt długo, ponieważ Apple w połowie lutego „odbił” swoje wyniki i odzyskał koszulkę lidera.

Mimo tego sukcesu, należy zauważyć, że wyniki Alphabet wcale nie są takie rewelacyjne. Akcje spółki spadły blisko o 1 proc., a w skali roku nawet ok. 7 proc.

Nie ma to jednak wielkiego znaczenia, bo Apple przędzie jeszcze gorzej. Stawka spadła do poziomu poniżej 90 dol. za akcję.

Apple czołga się po Wall Street

Apple zanotował do tej pory 14-procentowy spadek, co czyni ją spółką z najgorszym wynikiem na amerykańskiej giełdzie Dow Jones w tym roku - zwraca uwagę CNN Money.

Zarówno inwestorzy Apple, jak i Alphabet mają świadomość, że te spółki muszą się mocno starać, bo na swoich plecach czują oddech innych, szybciej rozwijających się firm, takich jak Amazon czy Facebook.

Akcje Amazona poszybowały w tym roku o 6 proc., natomiast Facebook zyskał blisko 15 proc. Obie firmy handlują na poziomach wysokich, jak nigdy dotąd, a każda z nich ma wartość rynkową oscylującą wokół poziomu 340 mld dol.

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane