• rozwiń

Google zarobiło krocie, inwestorzy zachwyceni

Google zarobiło krocie, inwestorzy zachwyceni
Foto: Twin Design / Shutterstock.com Foto: Google opublikował raport kwartalny, zyski przekroczyły oczekiwania analityków

Spółka Alphabet, właściciel technologicznego giganta Google, przedstawiła bardzo dobre wyniki finansowe. Przychody wyniosły 21,5 mld dolarów, co stanowi kwartalny wzrost o 21 proc. i jest znacznie wyższe od przewidywań analityków.

Notowana na Nasdaq spółka Alphabet, właściciel Google, przedstawiła kwartalne wyniki finansowe po zamknięciu czwartkowej sesji giełdowej w USA. Zyski na akcję wyniosły 8,42 dolara, podczas gdy ankietowani przez agencję Thomson Reuters eksperci szacowali zyski na 8,04 dol.

Mobilny internet

Jak ocenia prezes Alphabet, tak dobre wyniki odzwierciedlają sukces strategii spółki.

- Odzwierciedlają sukces inwestycji, jakie poczyniliśmy w ostatnich latach w szybko rozwijające się obszary mobilne i wideo - powiedziała Ruth Porat.

Akcje Alphabet w handlu pozagiełdowym skoczyły natychmiast o ponad 4 proc.

Holding Alphabet powstał w ubiegłym roku, gdy zmieniono strukturę własnościową. Obejmuje nie tylko popularną przeglądarkę ale także inne przedsięwzięcia, w tym m.in. planowaną produkcję autonomicznych aut.

 

Zobacz, autonomiczne pojazdy Google wyjadą na drogi

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
FFF
Loading...
FFF
Jakby płacili podatki jak należy, to ten zysk byłby dużo mniejszy. No ale Google tak samo jak Apple, Facebook i inni jest mistrzem w unikaniu płacenia podatków. Swoją drogą Google powinien być opodatkowany procentowo w każdym kraju na podstawie udziału w rynku reklam.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane