• rozwiń

Temat: Google

Aparat nie tylko zobaczy, ale także zrozumie, co fotografuje

Prezentacja nowych modeli Samsunga. Relacja Anny Dec z Londynu Odtwórz: Prezentacja nowych modeli Samsunga. Relacja Anny Dec z Londynu
Prezentacja nowych modeli Samsunga. Relacja Anny Dec z Londynu "Źródło: TVN24 BiS"

Google zaprezentował nową technologię Lens. Dzięki niej aparat w naszym smartfonie ma rozumieć, co fotografuje.

Technologia Google Lens (czyli "soczewka") opiera się na technologii AI, czyli sztucznej inteligencji. Jak do tej pory pomysł jest na etapie testowania. Google zaprezentował go podczas trwającej właśnie dorocznej konferencji Google I/O.

Jak wyjaśniają pomysłodawcy, dzięki Google Lens aparat ma nie tylko "widzieć" to, na co patrzy jego użytkownik, ale także to "rozumieć".

Uchwycenie obiektywem aparatu określonego wycinka rzeczywistości sprawi, że na naszym ekranie wyświetli informacje, jakie posiada na ten temat. Dla przykładu, jeżeli fotografujemy kwiat, Lens ma być w stanie podać, jaki to gatunek. Program będzie też mógł np. odczytać ze zdjęcia takie dane, jak login i hasło i automatycznie połączyć nas z internetem. Albo podać nam adres i menu restauracji, na podstawie zdjęcia jej szyldu.

Lens ma radzić sobie także z tłumaczeniami z obcych języków.

Google Lens ma być kompatybilne z innymi aplikacjami. Użytkownik będzie mógł bez problemu wrzucić zdjęcia wraz z dodatkowymi informacjami np. do konwersacji prowadzonejw komunikatorze.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane