• rozwiń

Temat: Google

Google chce zatrudniać więcej kobiet i Afroamerykanów. Na walkę ze stereotypami wyda 150 mln dolarów

Google chce zatrudniać więcej kobiet i Afroamerykanów. Na walkę ze stereotypami wyda 150 mln dolarów
Foto: Carlos Luna / Flickr (CC BY 2.0) Foto: Google będzie m.in. współpracować z Disney'em

150 mln dolarów planuje wydać koncern Google na zwiększenie różnorodności w zatrudnieniu. Technologiczny gigant chce przełamać m.in. stereotyp, że inżynierami mogą być tylko mężczyźni. Będzie też współpracował z Disney'em.

Google ogłosił ambitny projekt. Gigant z Mountain View planuje wydać 150 mln dolarów na zwiększenie różnorodności w zatrudnieniu. Chodzi o to, aby przedsiębiorstwa zatrudniały osoby na takich samych prawach bez względu m.in. na płeć, przynależność rasową, religijną czy rasową.

Bo to przekłada się też na większą innowacyjność i większe zyski firm.

Co zrobią?

Jak zapowiedziały władze technologicznego giganta część ogromnej kwoty trafi do zewnętrznych organizacji i społeczności walczących o różnorodność, a reszta zostanie wykorzystana na wewnętrzne działania firmy. Wśród tych drugich znajdzie się m.in. pomoc w edukacji inżynierów na uniwersytetach, gdzie uczą się głównie czarnoskórzy, a także w stworzeniu, wspólnie z Disney'em bajek poprawiających wizerunek dziewcząt pracujących w IT. Google chce też poszukiwać talentów na większej liczbie uniwersytetów.

Nie są bez winy

Plan Google to pokłosie głównie zeszłorocznego raportu dotyczącego różnorodności w tej firmie. Wynikało z niego, że zaledwie 30 proc. pracowników koncernu to kobiety, 2 proc. to czarnoskórzy, a 3 proc. to Latynosi. Zdecydowaną większość, czyli 61 proc. stanowili biali pracownicy płci męskiej.

Google nie jest jedyną firmą, która ma problemy z różnorodnością i chce to zmienić. Na podobny krok zdecydowało się Apple, które przekazało 50 mln dolarów organizacjom walczącym o prawa mniejszości i kobiet. Natomiast Intel wydał 300 mln dolarów na program edukacyjny dla studentów, którzy mogą być dyskryminowani ze względu na pochodzenie, religię, czy rasę.

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Nox
Loading...
Nox
Jedynym kryterium przy przyjmowaniu do pracy powinny być kompetencje,
ani rasa ani płeć nie powinny być w ogóle brane pod uwagę.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Shiver5
Różnorodność na siłę. Widocznie biali mężczyźni wykazywali się na rozmowach kwalifikacyjnych. A to co będzie teraz to dykryminacja białych w imię poprawności politycznej.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
tarpan67
Zaraz, zaraz, to znaczy, że do tej pory w Google panowała dyskryminacja? Coś mi się jednak zdaje, że "równe prawa" oznaczają, że będzie się promować czarnoskóre kobiety. Do tej pory myślałem, że zyski firmy zależą przede wszystkim od kompetencji, a nie od płci i rasy.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane