• rozwiń

Temat: Google

Google patrzy w stronę słońca. Gigantyczne inwestycje w energię odnawialną

Google patrzy w stronę słońca. Gigantyczne inwestycje w energię odnawialną
Foto: sxc.hu Foto: Google Inc. przeprowadza rekordową inwestycję w sektorze energii odnawialnej

Google inwestuje gigantyczne pieniądze w sektor energetyki odnawialnej. Amerykański koncern wraz firmą SolarCity tworzy projekt, dzięki któremu z solarna energia dotrze do 25 tys. gospodarstw domowych w USA.

Wartość funduszu szacuje się na blisko 750 mln dol., przy czym wkład internetowego giganta wyniesie 300 mln dol. - informuje Bloomberg.

- Mam nadzieję, że skłoni to także inne korporacje do inwestowania w odnawialne źródła energii - mówi Lyndon Rive, dyrektor SolarCity.

Finansowanie projektów

Środki z funduszu utworzonego przez Google i SolarCity będą przeznaczane na instalacje paneli słonecznych w budynkach mieszkalnych. Lokatorzy wybranych nieruchomości będą mieli możliwość korzystania z  systemu, w zamian za miesięczną opłatę.

Takie rozwiązanie ma stanowić alternatywę dla indywidualnych inwestycji w kolektory społeczne, które wiążą się z dużymi kosztami, sięgającymi kilkudziesięciu tysięcy dolarów.

Google, będzie mogło skorzystać z federalnych ulg podatkowych na energetykę odnawialną, których wartość może osiągnąć nawet 30 proc. kosztów wynikających z instalacji systemu.

Kolejne inwestycje

Już w styczniu, Google ogłosiło decyzję o inwestycji w odnawialne źródła energii. Wówczas amerykański koncern poinformował o wniesieniu kapitału w wysokości 188 mln dol. w projekty energetyki słonecznej w Utah, budowane przez Scatec Solar ASA.

- To jest dobre zarówno dla środowiska jak i rodziny, a także ma duże znaczenie ekonomiczne - stwierdza Sidd Mundra, odpowiadający za projekty z zakresu energii odnawialnej w Google.

Google zobowiązało się do przeznaczenia ponad 1,8 miliarda dol. na projekty energii odnawialnej, w tym wiatrowej i słonecznej, w gospodarstwach na trzech kontynentach.


Wczoraj na zamknięciu w Nowym Jorku, akcje Google rosły o 2,1 proc. do 555,48 dol. SolarCity spadał zaś o 0,3 proc do 52,10 dol.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane