• rozwiń

Google i Ford łączą siły. Będą budować autonomiczne auta

Google i Ford łączą siły. Będą budować autonomiczne auta
Foto: Google Foto: Na współpracy mają skorzystać obie firmy

Google i Ford stworzą niezależną spółkę joint venture, która zajmie się budową samoprowadzących się pojazdów - donosi serwis Yahoo Autos. Decyzja ma być oficjalnie ogłoszona podczas Międzynarodowych Targów Elektroniki Konsumenckiej (CES), które odbędą się w Las Vegas w dniach 6-9 stycznia 2016 roku.

W ubiegłym tygodniu Google poinformowało, że przeniesie swoje prace nad samoprowadzącym się  samochodem poza firmę do nowo powstałej spółki, która wejdzie w skład konglomeratu Alphabet.
Wszyscy wygrywają

Współpraca Google i Forda ma przynieść korzyści obu firmom. Google otrzyma cenną wiedzę na temat masowej produkcji samochodów, podczas gdy Ford dostanie wyniki wieloletnich badań dotyczących autonomicznej jazdy.

Obie firmy od lat pracują nad samo-prowadzącymi się autami, choć opinia publiczna zdecydowanie więcej wie o postępach giganta z Mountain View, który testuje już swoje pojazdy na publicznych drogach w Kalifornii i Teksasie. Ford dopiero niedawno otrzymał zgodę na testowe jazdy na ulicach Kalifornii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane