• rozwiń
  • WIG20 2365.36 -0.54%
  • WIG30 2717.60 -0.43%
  • WIG 60910.11 -0.42%
  • sWIG80 12106.14 -0.11%
  • mWIG40 4204.24 -0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-18 17:15

Dostosuj

Temat: Google

Google odkurza okulary. Kiedyś budziły kontrowersje, teraz wracają w nowej wersji

Google Glass powraca. W nowej formie i dla biznesu Odtwórz: Google Glass powraca. W nowej formie i dla biznesu
Google Glass powraca. W nowej formie i dla biznesu "Źródło: TVN24BiS /"

Okulary Google Glass wracają w nowej wersji, która ma mieć zastosowanie w biznesie. Urządzenia mają być sprzedawane wraz z oprogramowaniem powiązanym z usługami danej firmy.

Gigant z Mountain View zdecydował o powrocie Google Glass. Okulary do rozszerzonej rzeczywistości budziły wielkie kontrowersje, bo nie dość, że brakowało im praktycznych funkcjonalności, to "okradały" z prywatności przypadkowe osoby. Dlatego Google przed dwoma laty zdecydowało, że chowa projekt do szuflady i wróci z nim w innej wersji.To właśnie nastąpiło. Nowa wersja okularów nazywa się Google Glass Enterprise Edition. Już ich sama nazwa wskazuje, że stworzono je z myślą o wykorzystaniu biznesowym, a nie prywatnym. Mają one teraz ułatwiać pracownikom sprawniejsze wykonywanie zadań.

Dla kogo Google Glass?

Urządzenie ma ułatwiać pracę tym, którzy, wykonując swoje obowiązki, mają zajęte obie dłonie, a muszą mieć regularny dostęp do informacji, czyli np. zaglądać do instrukcji czy poleceń. Łatwo więc wyobrazić sobie pracowników fabryk czy służy zdrowia, którzy nie muszą robić przerw, aby wykonać kolejny etap zadania.

Nową wersję okularów w ostatnich miesiącach testowało kilkadziesiąt wybranych firm z różnych branż. Jedną z nich była DHL, której pracownicy magazynu otrzymywali w czasie rzeczywistym instrukcje na temat tego, gdzie znajdują się poszukiwane przez nich przesyłki. Efekt? Efektywność zwiększona o 15 proc.

Inną firma była AGCO, która zajmuje się produkcją maszyn rolniczych. Jej pracownicy, mając na nosie okulary Google Glass, nie musieli przerywać pracy, aby np. zajrzeć do instrukcji czy wysłać zdjęcia przez tablet. Dzięki temu skrócili czas produkcji maszyn o 25 proc.

Z nowoczesnego urządzenia korzystali też pracownicy służby zdrowia, którzy w czasie badania pacjentów mogli szybko zajrzeć np. do historii ich choroby czy sporządzić notatki. W efekcie dzięki okularom zamiast do dokumentów mogli dłużej porozmawiać z pacjentami. Z eksperymentu wynika, że poświęcali im około 50 proc. więcej czasu.

Cechy sprzętu

Nowa wersja Google Glass została też wyposażona w lepszy akumulator, która ma zapewnić dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Sprzęt ma też lepszą kamerę 8 MP zamiast 5 MP. W urządzeniu zamontowano również nowszy moduł Wi-Fi, który ma oferować niezawodne połączenie oraz szybszy procesor Intel Atom.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
YaS
Loading...
YaS
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane