• rozwiń
  • WIG20 2110.11 +0.37%
  • WIG30 2415.33 +0.38%
  • WIG 56204.55 +0.30%
  • sWIG80 11590.84 -0.22%
  • mWIG40 3787.27 +0.23%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Google, Facebook, Microsoft i Twitter razem w walce z dżihadem?

Google, Facebook, Microsoft i Twitter razem w walce z dżihadem?

Szef MSW Francji Bernard Cazeneuve na piątkowym spotkaniu z przedstawicielami Google'a, Facebooka, Microsofta i Twittera apelował o współpracę w blokowaniu treści ekstremistycznych w internecie. Cazeneuve przebywał z wizytą w Dolinie Krzemowej i San Francisco.

Wypowiadając się po spotkaniu, minister chwalił szybkość, z jaką sygnalizowane są przekazy o treści terrorystycznej w internecie. Świadczy to, jak zauważył, o "silnym zaangażowaniu operatorów".

Jednocześnie ocenił, że potrzebne są dalsze wysiłki i wyraził nadzieję na wzmocnienie współpracy. W tym celu zaprosił przedstawicieli gigantów internetowych do Paryża na kolejne spotkanie w kwietniu.

Bliższa współpraca

Cazeneuve apelował też o współpracę w trakcie toczących się śledztw. - Gdy w toku są śledztwa, których celem jest uniknięcie nowych aktów terroru, jest sprawą ważną, by współpraca była sprawna, a odpowiedzi szybkie - podkreślił.

Wizyta ministra nastąpiła w półtora miesiąca po styczniowym zamachu w Paryżu na redakcję satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo". Cazeneuve przyznał, że po tych wydarzeniach widać było "szczególne starania wielkich firm", które szybciej i bardziej skutecznie usuwały problematyczne treści w internecie.

Zarazem, jak przypomina agencja AFP, za pośrednictwem mediów społecznościowych propagowane są apele o dołączanie do dżihadu, czy też rozpowszechniane były nagrania wideo z egzekucji dokonywanych Państwo Islamskie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane