• rozwiń

Google pomoże znaleźć ofiarodawców i wolontariuszy. Gigant udostępnia nowe funkcje w Polsce

Google pomoże znaleźć ofiarodawców i wolontariuszy. Gigant udostępnia nowe funkcje w Polsce

Program Google dla organizacji non-profit jest już dostępny dla polskich organizacji. Dzięki temu mogą one za darmo korzystać z wielu udogodnień i mają dostęp do internetowych narzędzi Google, zarezerwowanych dotychczas głównie dla firm.

Za prowadzenie programu odpowiadają Google oraz TechSoup, który w Polsce prowadzi program Technologie.org.pl.

Wersje darmowe

Jak powiedziała koordynatorka programu Technologie.org.pl Karolina Kochowicz, Google dla organizacji pozarządowych oferuje kwalifikującym się do tego podmiotom dostęp do darmowych wersji płatnych produktów Google i specjalnych funkcji zaprojektowanych dla organizacji non-profit.

Te narzędzia - jak dodała - mogą pomóc organizacjom w znalezieniu nowych ofiarodawców i wolontariuszy oraz w zwiększeniu skuteczności działań, a także w informowaniu o realizowanych inicjatywach.

Do programu kwalifikują się stowarzyszenia, fundacje, organizacje kościelne oraz organizacje pożytku publicznego. Otrzymują one przede wszystkim darmowy dostęp do Google Apps dla firm. To kompleksowy zestaw narzędzi usprawniających zarządzanie dokumentami, koordynację projektów i komunikację wewnątrz zespołu.

Organizacje dostają m.in. 30 GB miejsca na pocztę, dokumenty i zdjęcia oraz możliwość utworzenia adresu e-mail z nazwą organizacji. W pakiecie jest też specjalna, rozszerzona wersja YouTube. Ponadto mają dostęp do produktu Google Ad Grants, czyli możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kampanii reklamowych.

Oprócz Polski, Google dla organizacji pozarządowych dostępny jest też w Czechach, Kanadzie, Francji, Japonii, Australii, Nowej Zelandii oraz na Słowacji i Węgrzech.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane