• rozwiń

Google zarobiło krocie, ale rozczarowało rynek. Akcje w dół

Google zarobiło krocie, ale rozczarowało rynek. Akcje w dół
Foto: pexels.com Foto: Google uzyska w tym roku 60,92 mld dolarów przychodów z reklam z wyszukiwarki

Alphabet - spółka notowana na nowojorskiej giełdzie, właściciel Google, zarobił w czwartym kwartale mniej, niż spodziewali się analitycy. Zyski z reklam koncernu wzrosły o ponad 17 proc., ale też spółka zapłaciła wyższe podatki.

W czwartym kwartale 2016 roku przychody Alphabet z reklam wyniosły 22,4 mld dolarów. Analityków ucieszyła wiadomość przekazana przez dyrektor finansową Ruth Porat, że koncern różnicuje swoje przychody.

Przychody Google

Oprócz reklam, w grupie przychodów wskazano na sprzedaż sprzętu, aplikacji i usług w chmurze. W sumie przychody w tych grupach wzrosły o 62 proc. do 3,4 mld dolarów.

- Widzimy potężne możliwości przed tymi biznesami, jak również w dalszym rozwoju wpływów YouTube nie pochodzących z reklam - zapewniła Porat.

Firma badawcza eMarketer ocenia, że Google uzyska w tym roku 60,92 mld dolarów przychodów z reklam z wyszukiwarki, co stanowi 58,8 proc. światowego rynku reklam wyszukiwarek.

W czwartek notowania akcji Alphabet spadły o 2,2 proc., w piątek - kontynuowały spadek - o 0,8 proc.

 

Cyfrowy detoks sposobem na uzależnienie od internetu:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane