• rozwiń

Gmail dodaje opcję cofania e-maili. Jak ją uruchomić w swojej skrzynce?

Gmail z opcją "Cofnij wysyłanie" dla wszystkich Odtwórz: Gmail z opcją "Cofnij wysyłanie" dla wszystkich
Foto: tvn24 | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Opcję "cofnij" można uruchomić w ustawieniach | Video: Gmail z opcją "Cofnij wysyłanie" dla wszystkich

Zły adresat, nie do końca zredagowana wiadomość, czy treść, której szybko żałujemy. Google przychodzi z pomocą umożliwiając teraz każdemu, kto korzysta z Gmaila uruchomienie opcji cofnięcia wysłanej wiadomości. To może uratować reputację i pracę. A jak działa?

Wcześniej, przez kilka lat, Google udostępnił tę funkcję w dziale eksperymentalnym - w tzw. Laboratorium Gmail.

Jak to działa?

Jak z niej skorzystać? Funkcję "Cofnij" musimy aktywować sami w ustawieniach naszej skrzynki pocztowej. Aby to zrobić należy wejść w Ustawienia (w prawym górnym rogu okna poczty) i przejść do rubryki "Cofnij wysyłanie".

Co ważne, musimy też określić czas, przez który funkcja będzie aktywna po wysłaniu maila. Uwaga, nie jest on długi - wiadomość można cofnąć maksymalnie do 30 sekund po wysłaniu. Jeśli skorzystamy z takiej opcji, wiadomość "wróci" do nas i pojawi się na ekranie.


Oto krótka instrukcja od Google:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane