• rozwiń
  • WIG20 2181.35 +0.77%
  • WIG30 2467.48 +0.66%
  • WIG 57401.60 +0.66%
  • sWIG80 11459.13 +0.09%
  • mWIG40 3642.30 +0.15%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:50

Dostosuj

Komputer zastąpi cię w samochodzie. We Frankfurcie prezentują się nowe technologie

Foto: PAP/EPA Foto: Wirtualny test dla kierowców

Podczas międzynarodowego salonu samochodowego we Frankfurcie (IAA) producenci aut prezentują nie tylko najnowsze modele, ale też technologie, z których wkrótce będą mogli korzystać kierowcy.

Jednym z takich producentów jest Honda, która pokazała urządzenie osobistej mobilności UNI-CUB β. Zostało ono wyposażone w opracowany przez Hondę system kontroli równowagi oraz system wielokierunkowego koła napędowego.

Rozwiązanie to stanowi podstawę badań nad humanoidalnymi robotami, włączając w to robota ASIMO - wyjaśnia japoński koncern. "Wprowadzone przez Hondę rozwiązania umożliwiają łatwe przemieszczanie się we wszystkich kierunkach. Jadący musi jedynie nieznacznie pochylić górną część ciała w celu przemieszczenia środka ciężkości" - podkreślono w komunikacie.

Koncept urządzenia zaprezentowano po raz pierwszy w 2012 roku. Od tego czasu Honda testuje urządzenie i bada jego przydatność, współpracując z japońskim muzeum innowacji - Miraikan. Producent przypomina, że urządzenie UNI-CUB β powstało na bazie modelu UNI-CUB, którego projekt uwzględnia opinie zebrane wśród użytkowników.

I inni

Z kolei Opel pokazał nową astrę ze specjalnymi systemami multimedialnymi. Umożliwiają one rozmowę przy użyciu smartfona zarówno w systemie apple, jak i android. Producent zaprezentował też nowy system OnStar, czyli osobisty asystent kierowcy.Producent opon firma Hankook zaprezentowała mową technologię w produkcji opon - w tzw. technologii "boostrac".

Producenci prześcigają się też w produkcji nowych technologii tankowania, w tym tankowania gazu i ładowania elektrycznych aut. Poniżej technologia od Audi - w tym od kultowego modelu R8. We Frankfurcie niemiecki producent pokazał elektryczną wersję tego auta.

Toyota przygotowała dla gości targów specjalny wirtualny test jazdy, w którym kierowca mógł uczestniczyć w wirtualnych stłuczkach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane