• rozwiń
  • WIG20 2192.80 +0.61%
  • WIG30 2484.71 +0.55%
  • WIG 57953.77 +0.58%
  • sWIG80 11589.41 0.00%
  • mWIG40 3738.84 +0.64%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:00

Dostosuj

Fleek pobije Snapchata? Zyskuje, bo jest bez cenzury

Fleek pobije Snapchata? Zyskuje, bo jest bez cenzury
Foto: Shutterstock Foto: Fleek stał się bardzo popularny wśród amerykańskich studentów

Rośnie rywal dla Snapchata, aplikacji, którą pokochały miliony młodych ludzi na całym świecie. Rywal zwie się Fleek i wygrywa tym, że publikowanych za jego pośrednictwem wiadomości nikt nie kontroluje - informuje "Business Insider".

Fleek podbija już serca mieszkańców amerykańskich kampusów.

Podobnie jak Snapchat, pozwala użytkownikom zamieszczać i udostępniać zdjęcia i filmiki, które znikają po ustalonym czasie.

Użytkownicy wybierają swój uniwersytet, a wszystkie ich posty są łączone i tworzą wspólnie ciąg, który może być przeglądany przez każdego, kto korzysta z aplikacji.

„Każdy może zamieścić cokolwiek - nagość, majtki czy marihuanę - i wszystko powędruje do aplikacji” -  czytamy w "Business Insider".

Jeden z drugorocznych studentów uniwersytetu w Georgetown, który chce pozostać anonimowym, w rozmowie z "BI" mówi, że nowa aplikacja jest bardzo podobna do Snapchata, ale pozwala na przesyłanie bardziej śmiałych obrazków. - Podoba mi się to, że to nie jest cenzurowane - przyznaje Will Haskell, inny student Georgetown University. 

Kontrowersje

Aplikacja budzi oczywiście spore kontrowersje. Nie każdy publikuje bowiem treści z rozwagą. Do użytkowników mogą trafić obrazy przedstawiające seks, przemoc, narkotyki.

A podobnie jak w przypadku Snapchata, istnieje możliwość zapisania obrazu zanim on zniknie i udostępniania go dalej.

- Jeden ze znajomych opublikował moje wideo, które jest dość obraźliwe - przyznaje w rozmowie z "BI" jedna ze studentek.

Brak blokady szkodliwych treści ma zatem swoją cenę. "BI" przypomina historię podobnej aplikacji, Yeti-Campus Stories, na którą w 2015 roku spadła fala krytyki, po tym jak udostępniono w niej film z domniemanej napaści seksualnej.

Nowe aplikacje tworzone są także w Polsce:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane