• rozwiń

Temat: Internet

Nowy wirus atakuje. Uważaj na maile od "ubezpieczyciela"

Nowy wirus atakuje. Uważaj na maile od "ubezpieczyciela"
Foto: Shutterstock Foto: Oszuści podszywają się pod PZU

Ostrzegamy przed wiadomościami wysyłanymi przez oszustów podszywających się pod PZU. Domagają się oni uregulowania rzekomej "zaległej płatności". Pobranie załączonej faktury kończy się infekcją komputera. "To nie jest mail od PZU - to spam! Prosimy nie otwierać takich wiadomości, nie klikać w załączone do niego linki" - ostrzega PZU.

Wiadomości są rozsyłane z adresu pzu@tpmcf.com, a ich treść brzmi następująco: "Posiadasz nieopłacony rachunek na kwotę 3504 PLN. Data płatności do 23-07-2016. Rozliczenie i informacje o zadłużeniu dostępne w załączniku".

Jak wskazuje Niebezpiecznik, we wszystkich przypadkach kwota jest taka sama. Wejście w podany wiadomości link przekierowuje nas na adres z serwera, z którego możemy pobrać fakturę.

Fachowy portal ostrzega, że ściągnięty plik jest zainfekowany i obecnie zagrożenie dla naszego komputera wykrywają trzy mało popularne antywirusy.

O fałszywych fakturach ostrzegają także internauci we wpisach na Twitterze.


 

 

Na jeden z takich wpisów zareagował także oficjalny profil Grupy PZU. "Mamy nadzieję, że nie kliknąłeś w link bo to spam. Po domenie widać, że nie jest to wiadomość od nas. Dzięki za zgłoszenie!" - napisano w odpowiedzi na informację.
 

Na stronie Grupy PZU na Facebooku pojawiło się ostrzeżenie: "Dostajemy sygnały, że ktoś mailowo podszywa się pod PZU wysyłając wiadomość z adresem nadawcy >>Windykacja PZU<<. Ostrzegamy, TO NIE JEST MAIL OD PZU - TO SPAM! Prosimy nie otwierać takich wiadomości, nie klikać w załączone do niego linki".

Nie wiadomo jeszcze, jak dużą szkodę może wyrządzić taki wirus.

 

Zobacz materiał o tym możemy zabezpieczyć się przed potencjalnym atakiem hakerów (26.04.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
maxymco
Jak się jest niespełna rozumu i czyta się maile nie patrząc z jakiego adresu przyszły to tak to się kończy. Przecież ewidentnie widać adres tpmcf.com
Ja tam nie żałuję takich ludzi. Klikać każdy może. Wszystko jest dla ludzi, ale przynajmniej trochę rozgarniętych.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane