• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Smutek, szok, złość. Facebook testuje nowe przyciski

Smutek, szok, złość. Facebook testuje nowe przyciski

Smutek, szok, złość - to emocje, które już niedługo będzie można graficznie wyrazić za pośrednictwem Facebooka. Serwis społecznościowy rozpoczyna bowiem testy nowej funkcji, które w swym rozwiązaniu mają przypominać przycisk "lubię to!".

Jak dowiedział się Engadget, Facebook rozpocznie testowanie nowej funkcji już w piątek w Hiszpanii i Irlandii.
Emocje będziemy mogli wyrazić za pomocą grafik, które w swym rozwiązaniu mają przypominać przycisk "lubię to!". Do wyboru będziemy mieli kilka opcji, które pozwolą na wyrażenie emocji takich "hura", "kocham to", "lubię to", "haha", "wow", "smutny", "zły".

"Nie lubię"

Reakcja za pośrednictwem gifów, czy emotikonek staje się coraz powszechniejsza w serwisach społecznościowych i informacyjnych, jak choćby BuzzFeed, a w niektórych przypadkach jest to jedyny sposób komunikowania się.

Dlatego nie dziwi, że za tym trendem idzie także Facebook.

Facebook zacznie testy "reakcji", które wyrażają wiele emocji i będą stanowić dodatek dla dobrze znanego "lajka". Zdaniem ekspertów jednocześnie nie wyklucza to wprowadzenia w niedługim czasie przycisku "nie lubię".

O tym, że Facebook pracuje nad przyciskiem "nie lubię" poinformował w połowie września Mark Zuckerberg, założyciel i dyrektor generalny popularnego serwisu społecznościowego. Zuckerberg zgodził się z argumentem, że "lubię to" nie zawsze jest stosowne, np. w przypadku jakichś tragicznych wydarzeń, kiedy ludzie chcieliby dać wyraz empatii.

Ważne testy

Nowe reakcje będą stosowane nie tylko do postów użytkowników, ale także na stronach na Facebooku.

Od wyników testów w Hiszpanii i Irlandii zależy, czy portal społecznościowy zdecyduje się na rozszerzenie nowej funkcji na kolejne kraje.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane