• rozwiń
  • WIG20 2156.76 +0.09%
  • WIG30 2442.94 +0.13%
  • WIG 56909.51 +0.22%
  • sWIG80 11472.19 +0.18%
  • mWIG40 3638.17 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:09

Dostosuj

Facebook chce czytać nam w myślach

Facebook na giełdzie zalicza swój najgorszy dzień (wideo bez dźwięku) Odtwórz: Facebook na giełdzie zalicza swój najgorszy dzień (wideo bez dźwięku)
Facebook na giełdzie zalicza swój najgorszy dzień (wideo bez dźwięku) "Źródło: TVN24 BiS"

Facebook zakupił start-up CTRL-Labs, który pracuje nad urządzeniem mającym połączyć ludzki mózg z komputerem.

Technologiczny gigant nie podał jeszcze oficjalnych danych dotyczących ceny przejęcia CTRL-Labs. Jednak według doniesień CNBC koszt transakcji mógł wynieść od 500 milionów do jednego miliarda dolarów.

Opaska czytająca myśli

Zaprojektowana przez CTRL-Labs opaska na rękę rozpoznaje sygnały wysyłane przez mózg, a następnie przesyły je komputera lub innego urządzenia. – Jest ono w stanie wychwycić twoją intencję – zaznaczył wicedyrektor działu VR Facebooka Andrew Bosworth.

"Możesz więc wysłać zdjęcie znajomemu wykonując niezauważalny ruch lub po prostu o tym pomyśleć" – napisał na swoim profilu na Facebooku.

Bosworth dodał, że ma nadzieję, że zespół CTRL-Labs pomoże Facebookowi w "stworzeniu takiej technologii na dużą skalę".

"Oto jak to działa. Masz neurony odpowiedzialne za rdzeń kręgowy, które wysyłają sygnały do mięśni dłoni. Nakazują one określony ruch, na przykład kliknięcie myszy lub naciśnięcie przycisku" – opisywał.

"Opaska będzie w stanie odczytać te sygnały i przekształcić je w sygnał, które zostanie przesłany do urządzenia. Umożliwi ci to kontrolę nad twoim cyfrowym życiem" – podkreślił Bosworth.

Informacje o transakcji wywołały jednak obawy wśród części ekspertów.

"Facebook musi ograniczyć ingerowanie w nasze życie"- napisał na Twitterze jeden z komentatorów zajmujących się technologią Azeem Azhar.

"Jestem bardzo ciekawa reakcji regulatorów i ustawodawców" – zwróciła natomiast uwagę Fatemeh Khatibloo, analityk Forrester.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane