• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Facebook ogłosił, że stworzył nową jednostkę pomiaru czasu

Wolność słowa jest święta. Pedofile nadal na Facebooku Odtwórz: Wolność słowa jest święta. Pedofile nadal na Facebooku
Wolność słowa jest święta. Pedofile nadal na Facebooku "Źródło: TVN24 BiS"

Facebook ogłosił we wtorek, że stworzył Flick - nową jednostkę pomiaru czasu. Ma ona wartość większą od nanosekundy i stworzono ją w celu ulepszenia synchronizacji materiałów wideo.

Jak informuje technologiczny serwis The Verge, jeden Flick to wartość 1/705600600 sekundy. Nazwa jednostki pochodzi od angielskiego czasownika "to flick", który oznacza wykonanie bardzo szybkiego, gwałtownego ruchu.

Po co?

Nowa jednostka czasu została stworzona po to, by pomóc w zbudowaniu lepszego mechanizmu synchronizacji klatek w materiałach wideo w serwisie Facebook. "Flick" ma być według twórców miarą służącą do rejestrowania długości pojedynczych klatek.

Plany stworzenia nowej jednostki czasu przez Facebooka po raz pierwszy pojawiły się wśród inżynierów zatrudnionych w firmie Marka Zuckerberga jeszcze w ubiegłym roku. Nanosekundy, które do tej pory można było wykorzystywać w programach pisanych w języku C++ do zarządzania synchronizacją formatów wideo, od dawna były przez Facebooka uznawane za problematyczne i niewystarczające do synchronizacji większości materiałów w serwisie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane