• rozwiń

Temat: Internet

Facebook przekroczył kolejną barierę. Zuckerberg się chwali

Dyplom odebrał po 12 latach. Twórca facebooka wrócił na Harvard Odtwórz: Dyplom odebrał po 12 latach. Twórca facebooka wrócił na Harvard
Dyplom odebrał po 12 latach. Twórca facebooka wrócił na Harvard

Facebook poinformował, że osiągnął pułap dwóch miliardów aktywnych użytkowników miesięcznie. "Osiągamy postęp, łącząc świat. A teraz sprawmy, by świat był jeszcze bliżej" - napisał szef firmy Mark Zuckerberg na swoim profilu.

"Jestem zaszczycony, że mogę realizować tę podróż z wami" - dodał współzałożyciel tego popularnego portalu.

Facebook komentuje

"Dzisiaj wyznaczamy nowy ważny etap: obecnie jest dwa miliardy osób, które co miesiąc łączą się przez Facebooka" - poinformowała firma z USA, która swój pierwszy miliard użytkowników odnotowała w październiku 2012 roku. "Stało się to możliwe dzięki milionom społeczności i pojedynczych osób, które wnoszą znaczący wkład na Facebooku" - dodała.

Jak podkreślono, obecnie "istnieje ponad miliard osób korzystających z grup na Facebooku, ponad 175 milionów użytkowników, którzy korzystają z funkcji >>uwielbiam to<<, a ponad 800 milionów, którzy >>lubią<< coś na Facebook co miesiąc".

Utworzony w 2004 roku Facebook stał się gigantem branży internetowej. Firma zanotowała zysk netto w wysokości 3,06 mld dolarów w pierwszym kwartale 2017 roku, czyli wzrost o 76,3 proc. w ciągu roku; obroty wyniosły 8,03 mld, czyli wzrost 49,2 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane