• rozwiń
  • WIG20 2303.31 -1.19%
  • WIG30 2649.09 -1.03%
  • WIG 59480.64 -0.87%
  • sWIG80 11638.94 +0.08%
  • mWIG40 4036.65 -0.19%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Internet

Popularne serwisy społecznościowe tylko za zgodą rodziców. Unia chce ograniczeń

Popularne serwisy społecznościowe tylko za zgodą rodziców. Unia chce ograniczeń
Foto: pexels.com Foto: Facebook, Instagram, Snapchat od 16 roku życia?

Dzieci poniżej 16 roku życia będą mogły korzystać z Facebooka, Instagrama i Snapchata tylko za zgodą rodziców - nad takimi regulacjami pracuje Unia Europejska.

Zgodnie z informacjami podanymi przez "Financial Times" Unia Europejska kończy opracowywać nowe rozporządzenie, które mocno ograniczy dzieciom poniżej 16 roku życia do portali społecznościowych, czyli m.in. Facebooka, Instagrama i Snapchata. Nowe regulacje wprowadzą zasadę, że dzieci będą mogły korzystać z platform społecznościowych, ale tylko za zgodą ich rodziców. 

Wysokie kary

W projekcie regulacji zapisano, że to operatorzy platform społecznościowych będą odpowiedzialni za egzekwowanie przepisów. Jeśli tego nie zrobią, to będą im grozić wysokie kary, które będą mogły sięgać nawet 4 proc. rocznego obrotu. W przypadku takich firm jak Facebook, czy Snapchat chodzi zatem o miliardy dolarów. Nowe prawo ma obowiązywać od 2018 roku.

Brytyjski dziennik pisze również, że wątpliwości budzi sposób weryfikacji wieku użytkowników platform społecznościowych. Użytkownicy musieliby bowiem przesyłać do serwisu skan dowodu tożsamości lub danych z karty kredytowej, a to rodzi m.in. ryzyko utraty tożsamości i wrażliwych danych potrzebnych np. do dokonywania internetowych transakcji.

Jeszcze niżej?


"Financial Times" podaje również, że część państw Unii Europejskiej rozważa wprowadzenie jeszcze niższego progu korzystania z mediów społecznościowych. Wśród nich jest m.in. Wielka Brytania, która poziom dostępu chce ustawić na 13. roku życia.

Facebook wprowadził zmiany w swoim newsfeedzie. Zobacz materiał TVN24 BiS:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane