• rozwiń

Globalna awaria Facebooka. "Pracujemy nad rozwiązaniem problemu"

Facebook służy biznesowi. "Firmy zwiększają przychody i zatrudnienie" Odtwórz: Facebook służy biznesowi. "Firmy zwiększają przychody i zatrudnienie"
Facebook służy biznesowi. "Firmy zwiększają przychody i zatrudnienie" "Źródło: TVN24 BiS"

Część użytkowników Facebooka i Instagrama ma problemy z zalogowaniem do portali. "Pracujemy nad rozwiązaniem problemu tak szybko, jak to możliwe" - napisali przedstawiciele Facebooka na Twitterze.

Jak wynika z informacji dostępnych na stronie downdetector.pl, awaria dotyczy użytkowników na całym świecie.

Awaria Facebooka

Problem dotyczy nie tylko logowania do portali społecznościowych. Część użytkowników zgłasza także problemy z publikowaniem postów oraz dostępem do powiązanej z Facebookiem aplikacji Messenger.

Swoje zaniepokojenie internauci wyrażają we wpisach na Twitterze. Powstał nawet specjalny hashtag #FacebookDown.

Do sprawy około godziny 19 czasu polskiego odnieśli się także przedstawiciele Facebooka.

"Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy użytkownicy mają problemy z dostępem do rodziny aplikacji Facebook" - czytamy we wpisie na Twitterze. "Pracujemy nad rozwiązaniem problemu tak szybko, jak to możliwe" - dodano.


 

Pierwsze informacje wskazywały, że przyczyną problemów może być "ogromny atak DDoS". To atak na usługę sieciową w celu uniemożliwienia działania poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów, przeprowadzany równocześnie z wielu komputerów. Przedstawiciele Facebooka jednak temu zaprzeczają.


 

"Koncentrujemy się na tym, aby jak najszybciej rozwiązać problem, ale możemy potwierdzić, że problem nie jest związany z atakami DDoS" - czytamy we wpisie.Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane