• rozwiń
  • WIG20 2362.13 -0.68%
  • WIG30 2713.71 -0.57%
  • WIG 60712.48 -0.74%
  • sWIG80 12098.64 -0.17%
  • mWIG40 4195.76 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:40

Dostosuj

Bruksela ostrzega gigantów technologicznych. Muszą "robić więcej" dla ludzi

Prezydent: Google może otworzyć kolejne centrum w Polsce Odtwórz: Prezydent: Google może otworzyć kolejne centrum w Polsce
Prezydent: Google może otworzyć kolejne centrum w Polsce "Źródło: TVN24 BiS"

Europejska komisarz sprawiedliwości Vera Jourova wytknęła Facebookowi, Twitterowi i Google'owi, że muszą "zrobić więcej", by uzgodnić warunki użytkowania platform z unijnym prawem. Ich dotychczasowe kroki uznała za "niewystarczające" - podała w czwartek agencja Reutera.

Europejskie instytucje odpowiedzialne za ochronę praw konsumentów uznały za niewystarczające środki naprawcze zaproponowane przez amerykańskie firmy internetowe w odpowiedzi na ubiegłoroczne zarzuty dotyczące informowania użytkowników o usuwaniu treści i rozwiązaniu kontraktu. Jeśli Facebook, Twitter i Google nie dostosują się do zaleceń UE, mogą być zagrożone grzywnami - wskazuje Reuters.

Widmo sankcji

- Prawa konsumenckie UE powinny być respektowane. W przeciwnym razie firmy powinny spotkać się z sankcjami - powiedziała komisarz Jourova w przytaczanym przez Reutera oświadczeniu. - Część firm wprowadza obecnie zmiany zwiększające bezpieczeństwo ich platform dla konsumentów. Jednak fakt, że zmiany te nie zostały jeszcze sfinalizowane, jak i czas, jaki zajmują, jest nie do zaakceptowania - dodała.

Oprócz Unii Europejskiej zarzuty wobec Facebooka, Google'a i Twittera formułował również amerykański Kongres. Facebook jest również przedmiotem postępowania niemieckich organizacji konsumenckich i antymonopolowych, zarzucających firmie Marka Zuckerberga nadużywanie dominującej pozycji i działania sprzeczne z prawami konsumenta, a także nielegalne zbieranie i przetwarzanie danych osobowych ze źródeł trzecich.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane