• rozwiń

Facebook cierpi przez programy blokujące reklamy. Ale inni też dokładają swoją cegiełkę

Facebook cierpi przez programy blokujące reklamy. Ale inni też dokładają swoją cegiełkę
Foto: Shutterstock Foto: Z reklamy pochodzi prawie 95 proc. przychodów Facebooka

Dodatki do blokowania reklam stanowią rosnące zagrożenie dla reklamowego imperium Facebooka - pisze serwis "Business Insider". Reklamy to jedyne źródło gotówki dla firmy.

Jak możemy przeczytać w zgłoszeniu regulacyjnym Facebooka, adblockery mają negatywny wpływ na przychody z wyświetlania reklam na komputerach osobistych.  - Jeżeli nadal będą się mnożyć, w szczególności w odniesieniu do platform mobilnych, nasze wyniki finansowe mogą ucierpieć - podkreślił serwis.

Firma już wcześniej wskazywała na zagrożenie płynące ze strony "nowych technologii", ale nigdy nie zwracała uwagi na ten problem tak szczegółowo jak teraz.

Wina Apple?

Rynek reklamy mobilnej jest też zagrożony przez… Apple. Koncern z Cupertino we wrześniu przedstawił aktualizację w systemie iOS 9, która wprowadza aplikację do blokowania reklam. Adblockery są hitem w App Store mimo, że wiele z nich zostało usuniętych z powodu obaw o prywatność.

"Business Insider" podkreśla, że jeżeli aplikacje uniemożliwiające wyświetlanie reklam będą dalej się rozwijać to rzeka gotówki, która płynie do Facebooka, może szybko wyschnąć.

Z reklamy pochodzi prawie 95 proc. przychodów spółki - wynika z opublikowanych w tym tygodniu wyników Facebooka za trzeci kwartał. Wpływy z reklam wyniosły w tym okresie 4,5 mld dolarów, 78 proc. z nich pochodziło z reklam wyświetlanych na smartfonach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Eee
Loading...
Eee
15 lat temu nadmiar reklam doprowadził do popularyzacji Google i wielkich strat Yahoo i innych. Dziś sytuacja może się powtórzyć. To uwaga także do was drogie media. W tym TVN24. Niech wasze zarządy wezmą to pod uwagę.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Gedo
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane