• rozwiń
  • WIG20 2156.71 +0.38%
  • WIG30 2445.16 +0.55%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:05

Dostosuj

Powiadom, że jesteś bezpieczny. Facebook aktywował funkcję po zamachach w Brukseli

Powiadom, że jesteś bezpieczny. Facebook aktywował funkcję po zamachach w Brukseli
Foto: Maria Elena/flickr.com/(CC BY 2.0) Foto: W ostatnich miesiącach Facebook kilkukrotnie aktywował funkcję "Raportów o bezpieczeństwie"

W związku z zamachami w Brukseli serwis Facebook uruchomił we wtorek funkcję „Raportów o bezpieczeństwie” (ang. Safety Check) umożliwiającą poinformowanie znajomych o swym bezpieczeństwie lub sprawdzenie ich sytuacji w obliczu kryzysowych wydarzeń.

"To łatwe w użyciu narzędzie, umożliwiające poinformowanie znajomych o tym, że jesteśmy bezpieczni, a także sprawdzenie ich sytuacji w trakcie katastrofy naturalnej lub innego kryzysu. W 2015 roku ponad 950 milionów ludzi otrzymało powiadomienie, że ich znajomi i bliscy byli bezpieczni w sytuacji kryzysowej" - poinformował Facebook w komunikacie.W dokumencie podkreślono, że w kilku ostatnich miesiącach Facebook aktywował funkcję "Raportów o bezpieczeństwie" kilkukrotnie np. podczas trzęsień ziemi w Indiach i na Tajwanie, a także po zamachach terrorystycznych w Paryżu czy w Ankarze.

"Czarny dzień"

Tego samego dnia premier Belgii Charles Michel potwierdził wcześniejsze doniesienia medialne, że w Brukseli doszło do dwóch zamachów: na lotnisku oraz na stacji metra Maelbeek. - To czarny dzień dla naszego kraju - powiedział na konferencji prasowej.

- Obawialiśmy się, że to się wydarzy - przyznał Michel. Dodał, że na razie jest za wcześnie, by podać liczbę ofiar zamachów.

W związku z zamachami w stolicy Belgii władze wielu europejskich krajów zaostrzyły środki bezpieczeństwa na lotniskach, a niektóre na granicach i w środkach transportu publicznego.

Bruksela: zamachy terrorystyczne na lotnisku i w metrze. Wielu zabitych i rannych:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane