• rozwiń
  • WIG20 2183.25 +0.85%
  • WIG30 2470.27 +0.77%
  • WIG 57418.58 +0.69%
  • sWIG80 11429.60 -0.17%
  • mWIG40 3647.38 +0.29%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Przegląd prasy. Etat w internetowej rzeczywistości

Przegląd prasy. Etat w internetowej rzeczywistości
Foto: Shutterstock Foto: Etat w internetowej rzeczywistości

Rozwój nowych technologii informatycznych zmienia rynek pracy. W cenie są dziś wysokie kompetencje cyfrowe - pisze "Puls Biznesu".

Kreatywność w wykorzystaniu narzędzi informatycznych oraz umiejętność programowania to wymogi coraz częściej spotykane w ogłoszeniach o pracę. W przyszłości mogą stać się standardem.

Z badania "eSkills for Jobs Index" przeprowadzonego na zlecenie Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, wynika, że pracodawcy już teraz wysoko cenią kompetencje cyfrowe kandydatów, niezależnie od oferowanego stanowiska. Zwraca na nie uwagę blisko dwie trzeci firm.

W grę wchodzą głównie podstawowe umiejętności - obsługa programów biurowych i sprawne wyszukiwanie informacji w internecie. Z tego rodzaju zadaniami kandydaci do pracy radzą sobie dość dobrze.

Sytuacja wygląda znacznie gorzej w przypadku bardziej zaawansowanych prac.Obecnie najbardziej perspektywiczna wydaje się wiedza dotycząca tworzenia programów komputerowych.

Z badania wynika, że w ciągu najbliższych 3-5 lat zapotrzebowanie na tę umiejętność zwiększy się aż o 24 proc. Pracownicy będą też musieli nauczyć się instalowania i obsługiwania aplikacji na urządzeniach mobilnych oraz sprawnego korzystania z mediów społecznościowych w celach biznesowych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane