• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Polskie eldorado. Kolejna firma zatrudni setki informatyków

Polskie eldorado. Kolejna firma zatrudni setki informatyków
Foto: Shutterstock Foto: Epam zatrudnia na całym świecie ok. 22 tys. osób

Epam, amerykańska firma informatyczna, podwoi w tym roku zatrudnienie w Polsce. W perspektywie kilku lat w nowym biurze w Katowicach chce zatrudnić jeszcze ok. 500 osób.

Epam dotąd działała w Polsce w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. O swych planach rozwojowych w Katowicach spółka poinformowała dziś w komunikacie.

W jej polskich biurach pracuje ponad 800 osób, ale do końca roku liczba ta ma zostać podwojona - głównie dzięki zatrudnieniu ponad 600 osób w otwartym w marcu nowym, kolejnym już biurze w Krakowie, gdzie jest obecna od 2001 r. Firma na tym poprzestaje i planuje też dalszy rozwój.

Zalety lokalizacji

Istniejąca od ponad 20 lat firma zatrudnia na całym świecie ok. 22 tys. osób, głównie informatyków.

- Wybraliśmy Katowice ze względu na wielu doświadczonych specjalistów IT obecnych na tutejszym rynku pracy. Liczne uniwersytety kształcą specjalistów z interesujących nas dziedzin, zapewniając stabilną liczbę nowych pracowników dołączających co roku do firm z naszej branży. Dzięki temu nie musimy się martwić o przyszłość tego rynku - zaznaczył Jarosław Wachowicz z Epam.

Wśród innych zalet katowickiej lokalizacji Wachowicz wymienił ofertę nowoczesnych powierzchni biurowych, położenie i dobrą komunikację z Krakowem i Wrocławiem oraz dostęp do dwóch lotnisk w Pyrzowicach i w Balicach.

Epam zamierza zatrudnić w Katowicach głównie programistów, przede wszystkim Javy i .NET, a także analityków biznesowych, kierowników projektów informatycznych czy inżynierów QA (zapewnienia jakości), zwłaszcza specjalistów w zakresie testów automatycznych. Poszukuje osób posiadających już kilkuletnie doświadczenie zawodowe.

Z Doliny Krzemowej

Do klientów Epam należą m.in.: Thomson Reuters, UBS, Microsoft, Oracle, Expedia, Coca-Cola, SAP czy Barclays Capital.

Katowiccy samorządowcy akcentują, że na inwestycjach firm z dziedzin nowoczesnych technologii, m.in. sektora informatycznego, szczególnie im zależy.

W marcu br. prezydent Katowic Marcin Krupa zapowiedział opracowanie w tym roku programu rozwoju gospodarczego dla miasta, deklarując przy tym ciągły rozwój strategii przyciągania inwestorów. Kolejną odsłoną tej strategii ma być zintensyfikowanie współpracy z inwestorami z amerykańskiej Doliny Krzemowej i wsparcie katowickich start-upów w ekspansji na światowy rynek.

Według szacunków katowickiego magistratu inwestycje przyciągnięte do miasta w latach 2004-2013 miały wpływ, m.in. na wzrost PKB całego podregionu katowickiego o 63,8 proc.


Raport: Ok. 4 mln Polaków rozważa emigrację za pracą na Zachód:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
KP2015
Czysta ekonomia. Po co za granicą płacić 10.000 euro na miesiąc jak w Polsce za to samo można zapłacić 1.500.
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
kolom
Polskie eldorado. Kolejna firma zatrudni setki informatyków za grosze. Wyzysk polskiego pracownika to Polska specjalność stręczycieli z wiejskiej.
 • 0
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane