• rozwiń
  • WIG20 2191.60 -1.18%
  • WIG30 2491.95 -1.12%
  • WIG 57991.21 -0.91%
  • sWIG80 11578.60 -0.15%
  • mWIG40 3797.48 -0.61%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:41

Dostosuj

Drony zamiast dróg. Dostarczą Afrykańczykom żywność i lekarstwa

Drony zamiast dróg. Dostarczą Afrykańczykom żywność i lekarstwa
Foto: www.fosterandpartners.com Foto: Drony dostarczą Afrykańczykom żywność i lekarstwa. Testy już trwają

Drony mogą pomóc w dostawach zaopatrzenia na obszarach wiejskich Afryki. Właśnie trwają testy takich maszyn, które miałyby wysyłać żywność czy lekarstwa w odległe części Afryki - pisze "Business Insider".

Chodzi o najnowszy projekt o nazwie Droneport, który jest dziełem Politechniki Federalnej w Lozannie, Norman Foster Foundation i organizacji Foster + Partner.

Drony zamiast dróg

W Afryce drony mogą zastąpić kosztowne projekty infrastrukturalne. Szczególnie na obszarach, gdzie brakuje dróg, w górach i na terenach zalewowych.

Drony o zasięgu do 100 kilometrów mogą przewozić ładunek do dwóch trzecich mieszkańców Afryki, którzy pozbawieni są dostępu do dróg czynnych przez cały rok.

Pierwszy projekt ma się rozpocząć w 2016 roku w Rwandzie i zakończyć się w 2020 roku.

Jeśli się powiedzie, swoim zasięgiem obejmie nawet 44 proc. afrykańskiej populacji. Pierwsza faza projektu będzie obejmować drony zdolne przenosić obciążenia do 10 kg.

Docelowo w ramach projektu funkcjonować ma 40 stacji, w których drony mogą lądować i w ten sposób zwiększać swój zasięg. Na swojej stronie internetowej organizatorzy projektu wspominają, że każdego roku w Afryce 450 tys. osób umiera na malarię. Wielu z nich udałoby się uratować, gdyby na czas mogły dotrzeć leki. M.in. w tym mogą pomóc drony. Nie podano kosztów projektu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane