• rozwiń
  • WIG20 2365.36 -0.54%
  • WIG30 2717.60 -0.43%
  • WIG 60910.11 -0.42%
  • sWIG80 12106.14 -0.11%
  • mWIG40 4204.24 -0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-18 17:15

Dostosuj

Telekomunikacyjna firma rozbuduje sieć. Zatrudni kilkaset osób

Kiedy dać dziecku smartfon? Odtwórz: Kiedy dać dziecku smartfon?
Kiedy dać dziecku smartfon?

Niemiecka grupa Deutsche Telekom nie planuje sprzedaży T-Mobile Polska - zapewnił na konferencji Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska. Operator planuje stopniowe wprowadzanie nowych usług i zapowiada zatrudnienie ok. 700 dodatkowych pracowników do końca marca przyszłego roku.

- Inwestujemy w Polsce duże pieniądze i to powinien być wystarczający dowód, że Deutsche Telekom jest inwestorem strategicznym, długoterminowym. Chcemy tu pozostać, a nie sprzedać firmę - powiedział prezes.

- Nasz właściciel lubi przejrzysty model kontroli zarządczej i nie sądzę, by miał plany wprowadzenia T-Mobile Polska na giełdę - dodał.

W kwietniu dziennik "Rzeczpospolita", powołując się na nieoficjalne źródła, podał, że grupa Deutsche Telekom jeszcze pod koniec 2016 r. "zleciła doradcom analizy potencjału polskiego rynku telekomunikacyjnego i daje nowemu zarządowi T-Mobile Polska kilkanaście miesięcy na poprawę wyników". Dodano, że "jeśli to się nie uda, może zdecydować o wystawieniu telekomu na sprzedaż".

Więcej placówek

Spółka poinformowała, że rozbudowuje sieć placówek – chce zwiększyć liczbę lokalizacji o 150 do 700-750 do końca marca 2018 r.

- Większość spraw, które wymagają poprawy, to kwestie związane z odbiorem spółki przez klientów. W związku z tym chcemy zwiększyć sieć naszych punktów o 150 lokalizacji do 700-750 do końca pierwszego kwartału 2018 roku. Będzie to wymagało zatrudnienia 700 dodatkowych pracowników w dziale obsługi klienta, czyli zarówno w placówkach, jak i call center – powiedział Maierhofer.

- Większość nowych placówek będzie należała bezpośrednio do T-Mobile Polska - dodał.

Wysoki poziom konkurencji

Prezes poinformował także, że T-Mobile Polska nie planuje zmian w poziomie inwestycji. Podał, że nie ma w planach sprzedaży wież telekomunikacyjnych, czyli tzw. stacji bazowych, ani zmiany umów dotyczących współpracy sieciowej z Orange Polska.

- Zapewniam za to, że jesteśmy zainteresowani wszystkimi nowymi technologiami, takimi, jak np. 5G, i zamierzamy odgrywać wiodącą rolę w ich wdrażaniu - powiedział.

Maierhofer zwrócił uwagę na wysoką konkurencję na polskim rynku usług komórkowych. - Na rynku jest czterech dużych graczy. Spadek cen wywołany konkurencją spowodował obniżenie przychodów i zysków – ten trend musi być zatrzymany. Jeżeli tak się nie stanie, to nie wykluczam konsolidacji na rynku: firmy muszą generować środki na inwestycje w nowe technologie. Tak wysoki poziom konkurencji na rynku telekomunikacyjnym nie może trwać już długo - powiedział.

Nowe usługi

Prezes poinformował, że T-Mobile Polska planuje jesienią przedstawić ofertę zawierającą usługi szerokopasmowego internetu dla gospodarstw domowych, opartego na technologii mobilnego FMS (fixed mobile substitution). W połowie przyszłego roku T-Mobile chce z kolei zaoferować swoim klientom usługi stacjonarne internetu szerokopasmowego, jednak operator nie zdecydował jeszcze w jakiej technologii. Firma myśli również m.in. o ofercie telewizyjnej.

Prezes poinformował również, że T-Mobile Polska będzie chciało mocniej postawić na ICT, czyli usługi teleinformatyczne. Grupa T-Mobile Polska ma w tym celu przejąć od Deutsche Telekom spółkę T-Systems Polska, integratora systemów teleinformatycznych. Proces ten ma zakończyć się do końca sierpnia.

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane