• rozwiń

Temat: Google

Denerwują cię reklamy od Google? Zapłać za ich wyłączenie

Denerwują cię reklamy od Google? Zapłać za ich wyłączenie
Foto: Flickr (CC BY 2.0)/ Shawn Collins Foto: Usługa o nazwie Contributor, ma pozwolić po zalogowaniu się na konto Google, wyłączenie reklam

Jeśli masz dość reklam kontekstowych od Google, to już teraz możesz się od nich uwolnić. Firma wychodzi naprzeciw użytkownikom i umożliwia po uiszczeniu opłaty wyłączenie reklam na ulubionych stronach www.

Usługa o nazwie Contributor pozwola po zalogowaniu się na konto Google, wyłączenie reklam. Opłata za usługę waha się od dolara do 3 dolarów. Po jej uregulowaniu reklamy zostaną wypikslowane. W miejscu reklam zobaczymy informację z podziękowaniem za subskrypcję. Nie wiadomo jednak w jakich krajach będzie dostępna usługa.

Rozwiązanie typu win-win?

Rozwiązanie jest korzystne dla obu stron. Właściciele witryn, na których umieszczane są reklamy otrzymują pieniądze za ich niewyświetlenie. A internauci pozbywają się reklam. Cześć pieniędzy będzie szła do Google, a część do właścicieli witryn.

- Reklama w internecie stała się postrachem dla wielu odbiorców treści w internecie. Istnieje wiele modeli jak ten. Rozwiązanie może zmienić model publikacji treści w internecie – mówi Howard Kingston,co-founder Adludio.

Na razie program jest testowany za pomocą ograniczonej liczby portali.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane