• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Microsoft zaoferuje darmową aktualizację do Windows 10. Nawet dla "piratów"

Microsoft zaoferuje darmową aktualizację do Windows 10. Nawet dla "piratów"

Microsof chce walczyć z piractwem w Chinach. Dlatego tamtejszym użytkownikom zaoferuje darmową aktualizację do systemu Windows 10 niezależnie od tego, czy obecnie zainstalowane przez nich wersje systemu są oryginalne. O swojej decyzji przedstawiciele Microsoftu poinformowali na konferencji WinHEC.

Ostatnie badania pokazują, że ok. 75 proc. wszystkich Windowsów zainstalowanych na komputerach w chinach nie jest licencjonowanych - podkreśla Business Insider. Darmowa aktualizacja do legalnej wersji ma to zmienić.

Terry Myerson, szef zespołu odpowiedzialnego za Windows w Microsoft ogłosił, że premiera Windows 10 odbędzie się latem tego roku.

Przedstawiciele firmy zapowiedzieli też, że darmowa aktualizacja systemu do najnowszej wersji Windows 10 będzie dostępna dla użytkowników Windows 7 oraz Windows 8.

Szeroka współpraca

Microsoft ogłosił również, że podjął współpracę z firmą Lenovo, czyli największym na świecie producentem komputerów. Ma to pomóc w sprawnym wdrożeniu systemu Windows 10 w Chinach - poinformował Myerson.

Amerykański gigant poinformował także o współpracy
z chińskim producentem elektroniki użytkowej Xiaomi. Firma dotychczas wykorzystywała na swoich mobilnych urządzeniach system operacyjny Android, jednak po premierze nowego systemu od Microsoftu, niektórym swoim klientom, azjatycki potentat będzie oferował testową wersję Windows 10.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane