• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

"Kolonializm był dobry dla Hindusów". Zuckerberg przywołuje swojego kolegę do porządku

"Kolonializm był dobry dla Hindusów". Zuckerberg przywołuje swojego kolegę do porządku
Foto: mat. prasowe Foto: Zuckerberg szybko zareagował na komentarze członka zarządu Facebooka

Kolonializm był dobry dla Hindusów - napisał na Twitterze członek zarządu Facebooka Marc Andressen, odnosząc się w ten sposób do zablokowania w Indiach programu Free Basics, który zapewnia bezpłatny dostęp do internetu. Post został później usunięty, ale Mark Zuckerberg nie zamierza zamiatać sprawy pod dywan. - Uważam, że ten komentarz jest głęboko niepokojący i nie reprezentuje drogi, którą podążamy - napisał szef technologicznego giganta.

We wtorek Andreessen opublikował serię kontrowersyjnych postów na Twittreze, w których krytykował decyzję indyjskiego rząd o nałożeniu dwuletniej blokady na usługę Facebooka o nazwie Free Basics.

Szybka reakcja

W jednym z nich napisał, że "kolonializm był dobry dla Hindusów". Komentarz wywołał oburzenie i został szybko usunięty z serwisu przez jego autora. Andreessen nazwał swoje uwagi "niedoinformowanymi" i "nierozważnymi".

Zuckerberg nie pozwolił jednak, aby sprawa została wyciszona. W środę napisał na Facebooku, że komentarze Andreessena były "głęboko niepokojące". "One nie reprezentują tego, jak myśli Facebook i jak myślę ja" - poinformował.

"Facebook opowiada się za pomaganiem w łączeniu ludzi i dawaniem im głosu, aby mogli kształtować własną przyszłość. Aby jednak kształtować przyszłość, musimy zrozumieć przeszłość" - czytamy.

Zuckerberg dodał, że Indie były ważne dla Facebooka i osobiście dla niego. Przypomniał, że podczas wczesnego etapu prac nad Free Basics pojechał do Indii, gdzie został zainspirowany przez "człowieczeństwo, ducha i wartości reprezentowane przez mieszkańców tego kraju".

"To utwierdziło mnie w przekonaniu, że gdy wszyscy ludzie mają siłę, aby podzielić się się swoimi doświadczeniami to cały świat czyni postęp" - napisał Zuckerberg dodając, że oczekuje wzmocnienia jego relacji z Indiami.

Po opublikowaniu posta przez Zuckerberga, Andreessen ponownie przeprosił za swoje uwagi.

Czym jest Free Basics?

Free Basics to program Facebooka, który zapewnia ubogim ludziom darmowy dostęp do niektórych serwisów internetowych, w tym Facebooka, Wikipedii i kilku lokalnych stron informacyjnych.

Krytycy programu uważają, że Facebook narusza zasady neutralności sieci, które mówią, że użytkownicy i wszystkie treści internetowe powinny być traktowane jednakowo. Twierdzą też, że to niebezpieczne, aby pozwalać firmie z Menlo Park decydować, jakie treści internetowe są udostępniane w ramach programu, a jakie nie.

Mark Zuckerberg szczepi dziecko i wywołuje internetową burzę:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane