• rozwiń

Premiera Cyberpunk 2077 opóźniona. "Czeka nas jednak jeszcze wiele pracy"

Fragment oficjalnego zwiastunu gry Cyberpunk 2077 Odtwórz: Fragment oficjalnego zwiastunu gry Cyberpunk 2077
Fragment oficjalnego zwiastunu gry Cyberpunk 2077 "Źródło: CD Projekt RED"

Premiera gry Cyberpunk 2077 zostanie przesunięta na 17 września 2020 roku z 16 kwietnia - poinformował CD Projekt w czwartkowym komunikacie. Zarząd spółki wyjaśnił, że decyzja uzasadniona jest potrzebą zapewnienia dodatkowego czasu na prace związane z testowaniem gry, usunięciem usterek i nadaniem jej ostatecznego szlifu.

"Zgodnie z filozofią spółki jakość produktów jest podstawowym czynnikiem wpływającym na ich sukces ekonomiczny. W ocenie zarządu przesunięcie daty premiery pozostaje w interesie spółki, mając bezpośredni wpływ na zapewnienie najwyższej jakości gry, a w konsekwencji wyniki sprzedaży Cyberpunk 2077 zarówno w krótkim, jak i w długim horyzoncie czasowym" - napisano w komunikacie.

W czerwcu 2019 r. CD Projekt podawał, że ogólnoświatowa premiera gry Cyberpunk 2077 odbędzie się 16 kwietnia 2020 roku.

"Czeka nas jeszcze wiele pracy"

Jak poinformowali w czwartek przedstawiciele CD Projekt, potrzeba więcej czasu na dopracowanie gry.

"Gra jest kompletna i można ją przejść od początku do końca, czeka nas jednak jeszcze wiele pracy" - poinformowali, cytowani w komunikacie prasowym, współzałożyciel CD Projekt Marcin Iwiński i Adam Badowski, szef studia deweloperskiego.

"Night City jest ogromne, zróżnicowane i pełne przygód; biorąc pod uwagę jego skalę i złożoność uznaliśmy, że potrzebujemy więcej czasu, aby zakończyć testowanie, usunąć usterki i nadać grze ostateczny szlif. Chcemy, aby Cyberpunk 2077 był ukoronowaniem naszej pracy na obecnej generacji konsol. Dzisiejsza decyzja da nam kilka cennych miesięcy, których potrzebujemy, by gra mogła zasłużyć na miano doskonałej" - podkreślili.
O grze

Gra Cyberpunk 2077, rozgrywająca się w świecie przyszłości, ma ukazać się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Grę Cyberpunk 2077 podczas konferencji Xbox zaprezentował kanadyjski aktor Keanu Reeves, który użyczy wyglądu, a w anglojęzycznej wersji gry także głosu, legendarnemu Rockerboyowi. Reeves to odtwórca głównej roli w trylogii Matrix, serii John Wick oraz w filmie Johnny Mnemonic.

Studio CD Projekt RED podczas prezentacji udostępniło również filmowy zwiastun, który - poza spojrzeniem na fabułę - ujawnia postać Johnny'ego Silverhanda.

Oprócz CD Projekt na GPW notowani są też inni producenci gier komputerowych, w tym 11 bit studios, Playway, CI Games czy Ten Square Games.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane