• rozwiń

Pierwszy taki smartwatch. Reaguje na polecenia głosowe

Pierwszy taki smartwatch. Reaguje na polecenia głosowe
Foto: twitter.com/imcowatch Foto: Na rynku pojawił się CoWatch

CoWatch ma być pierwszym na świecie smartwatchem z wbudowanym asystentem głosowym.

Zaprezentowany w poniedziałek na platformie crowdfundingowej Indiegogo CoWatch jest zaprojektowany przez firmę IMCO i jest zapowiadany jako pierwszy zegarek obsługujący polecenia głosowe.

O zegarku

Jak wskazuje portal Mashable, CoWatch jest zgrabny i poręczny. Współpracuje z systemem operacyjnym iOS 9 i telefonami z Androidem w wersji 5.0 Lollipop i nowszej. Atrakcyjna jest również cena, która zaczyna się od 159 dolarów.

Okrągły wyświetlacz Super AMOLED mierzy 1,39 cala i ma rozdzielczość 400 x 400. Z grubością 0,48 cala, CoWatch jest jednym z grubszych tego typu produktów dostępnych na rynku. Szczególnie w porównaniu do Apple Watch (0,41 cala) i drugiej generacji Moto 360 (0,45 cala).

Materiał wykorzystany do obudowy jest odporny na kurz i wodę.

CoWatch napędza dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz, dysponuje 1 GB pamięci RAM, a także jest wyposażony w system operacyjny Cronologics OS. Pamięć wewnętrzna będzie miała 8 GB, czyli dwa razy tyle, co większość smartwatchów obecnie dostępnych na rynku.

Eksperci pochlebnie wypowiadają się także na temat żywotności baterii, która na jednym ładowaniu wytrzyma nawet 32 godziny.

Innowacja

Smartwatch dysponuje czujnikami: 3-osiowym akcelerometrem, 3-osiowym żyroskopem, 3-osiowym kompasem cyfrowym oraz czujnikiem rytmu serca.

To jednak elementy, które pojawiały się już u rynkowych konkurentów. Nowością jest możliwość wydawania poleceń głosowych.

Za tę funkcjonalność odpowiada system Alexa - tworzony przez Amazona. Dzięki temu smartwatch będzie można zintegrować z domowym sprzętem. Wystarczyło będzie wydać prosty komunikat: "Alexa, odtwarzaj muzykę", czy "Alexa, włącz światła". Obawy ekspertów budzi jednak szybkość reakcji na takie polecenia.

Najdroższy zegarek świata:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane