• rozwiń
    • WIG20 2188.20 +0.70%
    • WIG30 2521.46 +0.73%
    • WIG 56753.79 +0.71%
    • sWIG80 11547.10 +0.62%
    • mWIG40 3939.78 +0.74%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Zainwestujesz nawet za kierownicą. Nowa polska aplikacja

Foto: ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS / EAST NEWS Foto: Comarch zaprezentował prototyp interfejsu samochodowego dla inwestorów

Firma Comarch zaprezentowała na konferencji Finovate Europe w stolicy Wielkiej Brytanii prototyp działającego w samochodzie i sterowanego głosowo interfejsu, którego zadaniem jest umożliwienie inwestorom kontroli swojego majątku bez odrywania wzroku od drogi.

- Jako najnowsze wcielenie naszej aplikacji do zarządzania majątkiem, Myra – bo tak ją nazwaliśmy – działa domyślnie na smartfonie, pozostając w uśpieniu aż do momentu gdy wsiądziemy do auta. Wtedy budzi się, przełącza na samochodową jednostkę centralną i zaczyna mówić - tłumaczył dyrektor działu badania i rozwoju Comarchu Maciej Wolański.

Czas w korkach może być produktywny

Przedstawiciel firmy podkreślił, że znaczna ilość czasu spędzanego za kierownicą może być wykorzystana przez inwestorów znacznie produktywniej, poprzez uczynienie z aut inteligentnych pomocników serwujących aktualizacje i raporty.

Według organizacji zbierającej dane o ruchu drogowym w obszarach miejskich na świecie, INRIX, najbardziej zakorkowaną metropolią jest Londyn - ze 101 godzinami opóźnień rocznie. Następne są Los Angeles (81 godzin) i Waszyngton (75 godzin). W USA kierowcy tkwią w ciągu roku 17600 minut za kierownicą – wynika z najnowszego badania AAA Foundation for Traffic Safety. Jak szacuje AAA, równa się to siedmiu 40-godzinnym tygodniom pracy.

Jak zauważa Wolański, Myra jest częścią projektu polegającego na budowie innego podejścia do koncepcji "wszechkanałowości" (omnichannel).

- Zamiast iść w rozbudowaną logikę serwerową i obsługiwać procesy za pomocą wielu kanałów, możemy skupić się tylko na jednym z nich, mobilnym, który w zależności od kontekstu korzystałby z różnych urządzeń peryferyjnych" - wyjaśnia przedstawiciel Comarchu. Co za tym idzie, Myra mogłaby docelowo działać również na telewizorach czy goglach VR - tłumaczył.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane