• rozwiń
  • WIG20 2179.53 -0.69%
  • WIG30 2471.15 -0.76%
  • WIG 57618.54 -0.70%
  • sWIG80 11589.08 -0.33%
  • mWIG40 3715.08 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Ciężarówki Volkswagena mogą wjechać na giełdę

Ciężarówki Volkswagena mogą wjechać na giełdę
Foto: shutterstock.com Foto: Volkswagen rozważa wprowadzenie swoich ciężarówek na giełdę

Należąca do Volkswagena spółka produkującą ciężarówki może kontynuować przejęcia lub nawet zostać wprowadzona na giełdę - donosi Reuters.

Koncern wydał komunikat w poniedziałek, zaledwie kilka dni po tym, gdy okazało się, że spółka-matka jest zmuszona do późniejszej publikacji wyników finansowych oraz przeniesienia corocznego spotkania z udziałowcami. Volkswagen musi oszacować dokładny koszt afery spalinowej.

Ekspansja za granicą

- Bierzemy pod uwagę wszystkie możliwe opcje, by dokonać ekspansji za granicą, możliwe jest przejęcie, jak również wejście na giełdę - przyznała rzeczniczka działu odpowiadającego za produkcję ciężarówek, odmawiając komentarza co do pełnego, bądź częściowego oddzielenia się od Volkswagen Group.

Reuters wspomina o tym, że Volkswagen zatrudnił w lutym 2014 roku Andreasa Renschlera, byłego managera firmy Daimler. Jego zadaniem była rozbudowa biznesu aut ciężarowych poprzez integrację ciężarowych działów Scania i MAN oraz łączenie ich z pojazdami Volkswagena.

Z dala od spółki-matki?

W zeszłym roku "Manager Magazin", cytując źródła związane z firmą, doniósł, że Volkswagen może dokonać restrukturyzacji swojego biznesu ciężarowego, wskutek czego może być wydzielony od głównej grupy.

Wcześniej o giełdowych ambicjach ciężarowego działu Volkswagena informował już Bloomberg.

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane