• rozwiń

Popularna przeglądarka poinformuje o szkodliwym rozszerzeniu

Jak się bronić przed atakami hakerów? Odtwórz: Jak się bronić przed atakami hakerów?
Jak się bronić przed atakami hakerów? "Źródło: tvn24"

Wiele szkodliwych rozszerzeń wykorzystuje przejmowanie ustawień proxy użytkowników internetu po to, by wstrzykiwać niechciane i złośliwe reklamy, bądź też przekierowywać ruch na ich serwery. Przeglądarka Chrome będzie informować użytkowników o próbie przejęcia ustawień proxy, a nowa funkcjonalność utrudni również niechciane i wymuszone przekierowania.

Twórcy przeglądarki Chrome testowali nowe funkcjonalności na małej grupie użytkowników przez ponad rok. Dwa rozwiązania, które mają chronić internautów korzystających z przeglądarki przed przejęciami ustawień proxy, a także niechcianymi przekierowaniami wyników wyszukiwania oraz wstrzykiwaniem reklam, są już dostępne w Google Chrome Canary (v62.x).

Wyda komunikat

Jak informuje serwis "Bleeping Computer", ostrzeżenia mają formę wyskakujących komunikatów pop-up, które pojawiają się w prawym górnym rogu okna przeglądarki.

Dodanie nowych funkcji to część większego planu Google, które wydało walkę ze złośliwymi rozszerzeniami. Coraz liczniej pojawiają się one w sklepie z aplikacjami Web Store. Wiele szkodliwych rozszerzeń wykorzystuje przejmowanie ustawień proxy użytkowników po to, by wstrzykiwać niechciane i złośliwe reklamy, bądź też przekierowywać ruch na ich serwery.

Ostrzeżenie

Komunikat ostrzegający przed tego typu procederem będzie informować użytkownika o przejęciu kontroli nad jego połączeniem internetowym i jego możliwych skutkach. Umożliwi też wybór opcji przywrócenia ustawień oraz zaakceptowania zmian, jakie wprowadza działanie aktywnego rozszerzenia.

Druga funkcjonalność ostrzega przed podejmowaniem przez rozszerzenie próby otwarcia nowej karty w przeglądarce użytkownika, bądź przekierowaniem go wbrew jego woli pod niepożądany adres. Ostrzeżenie również zawiera przycisk umożliwiający cofnięcie zmian wprowadzanych przez rozszerzenie, jak i ich zachowanie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane