• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Przeglądarka ostrzeże przed możliwym atakiem hakerskim

Hakerzy mogą uderzyć prosto w serce Odtwórz: Hakerzy mogą uderzyć prosto w serce
Hakerzy mogą uderzyć prosto w serce "Źródło: TVN24 BiS"

Przeglądarka Google Chrome 63 będzie wyposażona w nową funkcję bezpieczeństwa, która pozwoli na ostrzeganie przed możliwym atakiem typu "Man-In-The-Middle". Funkcja ma być dostępna dla użytkowników wraz z nową dystrybucją Chrome od 5 grudnia - pisze Bleeping Computer.

Google zapowiedziało udostępnienie nowej funkcji, która ma pomóc chronić się przed atakami hakerskimi typu "Man-In-The-Middle", które przejmują kontrolę nad połączeniem internetowym użytkownika.

Jak to działa?

Atak MitM zazwyczaj przeprowadzany jest przy pomocy złośliwego oprogramowania, które interferuje z połączeniem sieciowym na zainfekowanym komputerze. Przeszkodą dla tego rodzaju ataków jest szyfrowany ruch HTTPS. Większość złośliwych programów służących do przeprowadzania ataków typu MitM nie radzi sobie z modyfikacją tego rodzaju połączeń, co powoduje błędy w protokole SSL. Nowa funkcja przeglądarki Chrome będzie wychwytywać te błędy i informować o nich użytkownika w formie komunikatu wyświetlanego na całej powierzchni okna programu.

Komunikat będzie pojawiał się w oknie Chrome za każdym razem, gdy przeglądarka wykryje dużą liczbę błędów w SSL w krótkim przedziale czasowym. To zazwyczaj oznaka wielokrotnych prób przejęcia połączenia internetowego użytkownika. Mogą mieć one miejsce zarówno w wyniku działania niepożądanego, złośliwego oprogramowania, jak i aplikacji bezpiecznych, takich jak antywirusy czy programy zabezpieczające połączenia internetowe typu firewall. Te ostatnie Chrome jednak ominie, informując użytkownika wyłącznie o tych próbach połączenia, które powodują błędy w SSL.

Nowa funkcja

Nowa funkcja przeglądarki Google Chrome została rozwinięta przez Saszę Perigo, studentkę odbywającą w Google swój staż zawodowy.

Według informacji znajdujących się na blogu firmy, nowa funkcja zostanie udostępniona publicznie 5 grudnia, wraz z aktualizacją przeglądarki Google Chrome do wersji 63. Obecnie można zapoznać się z działaniem funkcji używając do tego celu Google Canary.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane