• rozwiń

Chińczycy posłuchają "Krzyżaków". W swoim języku

Chińczycy posłuchają "Krzyżaków". W swoim języku
Foto: facebook.com/OsornoProduction Foto: Premiera pierwszego odcinka audiobooka będzie miała miejsce w Pekinie w dniach 24-28 sierpnia

Audioteka marzy o podbiciu chińskiego rynku. Firma specjalizująca się w dystrybucji oraz produkcji audiobooków zadebiutuje w Państwie Środka audiobookiem-superprodukcją na podstawie "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza.

"Krzyżaków" w jęz. chińskim zrealizowali aktor i reżyser Krzysztof Czeczot oraz Audioteka.pl. Chińska wersja dzieła Henryka Sienkiewicza powstała z inspiracji Audioteki w ramach promocji kultury polskiej w Chinach.

Chińska wersja powieści

- Kilka miesięcy temu spotykałem się z Marcinem Beme (prezesem Audioteki - red.), który słyszał, że zrealizowałem serial radiowy "Krzyżacy" z polskimi gwiazdami i otrzymałem propozycję zrealizowania tego serialu w języku chińskim. Chińscy aktorzy, nagrali dla nas w Pekinie tekst "Krzyżaków" Henryka Sienkiewicza z podziałem na role (za tę część realizacji odpowiadała Audioteka), a my w studio dźwiękowym Osorno wkomponowaliśmy listę dialogową w nasz sound design i tak powstała chińska wersja słuchowiska na podstawie zrealizowanej wcześnie polskiej - mówi Czeczot.

W polskiej wersji, która swoją premierę miała w kwietniu 2016 roku, udział wzięły największe polskie gwiazdy m.in. Magdalena Cielecka, Marian Dziędziel, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz, Magdalena Walach, Katarzyna Sawczuk oraz Jerzy Trela.

21 sierpnia, na kilka dni przed premierą audiobooka "Krzyżacy" po chińsku, Krzysztof Czeczot wraz z muzykami i realizatorami dźwięku pojedzie do Chin, aby zaprezentować fragmenty audiobooka chińskiej publiczności.

- W trakcie prezentacji chińscy aktorzy czytać będą fragmenty przetłumaczonego tekstu, czemu towarzyszyć będzie muzyka wykonywana na żywo, oraz dźwiękowe efekty specjalne - mówi Czeczot.

Premiera pierwszego odcinka audiobooka odbędzie w Pekinie w dniach 24-28 sierpnia, podczas 2016 Beijing International Book Fair.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane