• rozwiń

Smartfony coraz tańsze. A ceny jeszcze spadną 

Smartfony coraz tańsze. A ceny jeszcze spadną 
Foto: shutterstock.com Foto: Ceny smartfonów będą coraz niższe

Trzy czwarte nabywców smartfonów będzie do 2020 roku płacić mniej niż 100 dolarów za nowe urządzenia - wynika z raportu firmy analitycznej Gartner.

Gartner prognozuje, że 78 proc. globalnej sprzedaży smartfonów do 2018 roku będzie generowane na rynkach krajów rozwijających się, co pozwoli obniżyć ceny prostych urządzeń z podstawowymi funkcjami nawet do 25 dolarów za sztukę.  

Proste telefony

Eksperci uważają również, że klienci na rynkach wschodzących będą w przyszłości szukali raczej przystępnych smartfonów, a nie urządzeń z wielką liczbą funkcji.

Ceny prostych telefonów spadają w ostatnich latach. Niektóre smartfony są już tak tanie, że można je obecnie nabyć np. w świątecznej promocji za 35 dolarów. Rok temu ceny smatfonów nie spadały poniżej 50 dolarów.

W rywalizacji w segmencie urządzeń średniej klasy na rynkach wschodzących dobrze radzi sobie chiński koncern Xiaomi, który stał się dzięki temu trzecim największym na świecie dostawcą smartfonów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane