• rozwiń

Producent "Wiedźmina" ofiarą cyberataku. "Otrzymaliśmy żądanie okupu"

Mega komputer od giganta z Cupertino Odtwórz: Mega komputer od giganta z Cupertino
Mega komputer od giganta z Cupertino

Znany polski producent gier padł ofiarą cyberprzestępstwa. "Niezidentyfikowana osoba lub grupa osób weszła w posiadanie kilku wewnętrznych plików" - poinformowała spółka w komunikacie na swojej stronie. Jak dodano, wśród plików znajdują się stare dokumenty zawierające wczesne pomysły dotyczące pojedynczych elementów gry Cyberpunk 2077.

Jak czytamy, o sprawie firma dowiedziała się od "niezidentyfikowanej osoby lub grupy osób", która skontaktowała się z producentem i poinformowała, że weszła w posiadanie kilku wewnętrznych plików należących do studia CD Projekt Red.

"Wraz z tą informacją otrzymaliśmy żądanie okupu, którego oczywiście nie spełnimy. W związku z tym istnieje szansa, że prędzej czy później wspomniane pliki zostaną opublikowane" - wskazano.

CD Projekt jednocześnie podkreśla, że o całej sprawie zostaną powiadomione odpowiednie organy.

Zwrócono również uwagę, że "treść dokumentów jest w przeważającej większości nieaktualna i nie prezentuje rozwiązań i pomysłów, które są obecnie realizowane podczas prac nad grą Cyberpunk 2077". "W związku z tym sugerujemy unikanie wszelkich informacji, których źródłem nie jest studio CD Projekt Red, gdyż mogą być one mylące" - dodano.

Producent zastrzegł, że oficjalnie poinformuje więcej na temat Cyberpunk 2077, "gdy nadejdzie odpowiedni moment".

Gigantyczne przychody

Przypomnijmy, że w lutym tego roku wartość CD Projekt w ciągu miesiąca urosła o miliard złotych i osiągnęła wartość 6 miliardów złotych. To więcej niż w przypadku niektórych spółek energetycznych.

Sukces producenta to efekt kolejnych odsłon "Wiedźmina", które cieszą się popularnością wśród graczy na całym świecie. W lipcu ubiegłego roku "Wiedźmin 3: Dziki gon" otrzymał miano gry komputerowej wszech czasów - taką decyzję podjęli użytkownicy amerykańskiego serwisu Metacritic.

W pierwszym kwartale tego roku skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom wyniósł 45,26 milionów złotych wobec 32,56 milionów zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 53,84 milionów złotych wobec 38,58 milionów złotych zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły w pierwszym 99,34 milionów złotych milionów złotych wobec 87 milionów złotych rok wcześniej.

Wyniki finansowe Grupy za 2016 rok to zaś odpowiednio 600 mln zł przychodów i około 230 mln zł zysku netto.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane