• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Moda ze smartfona. Bransoletka zmienia wzór w kilka sekund

"Świat technologii": bransoletka sterowana smartfonem Odtwórz: "Świat technologii": bransoletka sterowana smartfonem
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Użytkownik może wybrać interesujący go wzór | Video: "Świat technologii": bransoletka sterowana smartfonem

Nowe podejście do biżuterii spodobało się internautom. Wynalazcy z Węgier wymyślili bransoletkę, która sama dostosuje się do naszego stroju. Wszystko za sprawą wyświetlacza i smartfona. Modny gadżet tak się spodobał, że internauci wyłożyli na realizację tego projektu prawie 400 tys. złotych, czyli cztery razy więcej niż potrzebowali wynalazcy.

Węgierski start-up Liber 8 zaprezentował nietypowe urządzenie przenośne. - To jest bransoletka przyszłości. Znakomicie wykonana, modna, zaawansowana technologicznie. W każdej chwili możesz zmienić wzór, który bransoletka wyświetla - podkreśla Reka Kovacs z Liber 8.

Bez ładowarki

Elektroniczna bransoletka nie potrzebuje ładowarki i wykorzystuje wyświetlacz E Ink, stosowany w czytnikach e-booków.

- Główną technologią wykorzystywaną przy wyświetlaczu jest NFC. Umożliwia ona transfer obrazu, pozwala także na bezprzewodowe ładowanie, więc nie musisz się martwić o stan baterii - podkreśla Kovacs.

Do obsługi bransoletki niezbędny jest smartfon z dedykowaną aplikacją. Urządzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem społeczności internetowej. - Uruchamiasz aplikację, wybierasz projekt, który chcesz wyświetlić na bransoletce, dotykasz smartfonem bransoletki i masz nowy projekt - dodaje Kovacs.

Projekt to kolejny przykład udanego wykorzystanie finansowania społecznościowego. Twórcy w ciągu 24 godzin zebrali 40 tys. dolarów, a przez całą kampanię 104 tys.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane