• rozwiń
  • WIG20 2232.98 +0.31%
  • WIG30 2528.18 +0.19%
  • WIG 58764.47 +0.24%
  • sWIG80 11603.88 +0.14%
  • mWIG40 3736.41 -0.34%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:30

Dostosuj

Elektryczne BMW dostępne na wynajem. W trosce o środowisko?

Elektryczne BMW dostępne na wynajem. W trosce o środowisko?
Foto: bmw.pl Foto: Najnowszy model BMW i3

Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW dołączy elektryczny samochód i3 do floty aut wykorzystywanych w systemie krótkoterminowego wynajmu DriveNow - poinformował w środę na dorocznej konferencji finansowej w Monachium prezes zarządu firmy Norbert Reithofer.

Elektryczne samochody wyjadą na ulice stolicy Wielkiej Brytanii wiosną, w San Francisco w USA będą wprowadzane w maju, a w niemieckich miastach - Berlinie, Hamburgu i Monachium i3 będzie można je wypożyczać od lipca - poinformował Reithofer.

Eco-friendly

- Liczba użytkowników (usługi wynajmu aut) stale rośnie: pod koniec 2014 r. DriveNow miało ok. 390 tys. zarejestrowanych klientów; na początku marca (2015 r.) liczba ta wzrosła do 420 tys. Cały czas rozwijamy usługę DriveNow - dodajemy 10 miast w Ameryce Północnej i do 15 w Europie - powiedział Reithofer podczas konferencji prasowej w Monachium, zwracając uwagę, że usługa krótkoterminowego wynajmu aut jest odpowiedzią na rosnącą presję polityczną w związku z ochroną środowiska.

System DriveNow powstał przy współpracy z siecią wypożyczalni Sixt. Użytkownicy usługi mają możliwość szybkiego dostępu do pojazdu i odstawienia go w dowolnym miejscu. Opłaty naliczane są co minutę, dlatego płaci się za rzeczywisty czas korzystania z samochodu. Proces wynajmowania odbywa się za pośrednictwem dedykowanej do tego aplikacji za pośrednictwem internetu. System cieszy się największą popularnością w Niemczech.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane