• rozwiń

Błąd w działaniu Facebooka. Mógł mieć wpływ na ochronę prywatności użytkowników

Jadwiga Emilewicz o podatkach Facebooka Odtwórz: Jadwiga Emilewicz o podatkach Facebooka
Jadwiga Emilewicz o podatkach Facebooka "Źródło: tvn24"

Między 29 maja a 5 czerwca w głównej aplikacji portalu i w komunikatorze Messenger wystąpił poważny błąd blokowania użytkowników, którego działanie mogło mieć wpływ na prywatność osób korzystających z Facebooka - poinformował koncern na swoim blogu.

Błąd pozwalał zablokowanym przez użytkowników Facebooka kontaktom podglądać zdjęcia zamieszczane z zastosowaniem ustawień ograniczonej widoczności (np. zdefiniowanej jako znajomi znajomych). Potencjalnie umożliwiał on także zablokowanym wcześniej użytkownikom nawiązywać kontakt z osobami, które ich zablokowały za pośrednictwem aplikacji Messenger (co przy normalnym działaniu funkcji blokady nie jest możliwe).

Według przedstawicieli Facebooka błąd najczęściej odblokowywał jeden z kontaktów, na które dany użytkownik wcześniej nałożył ograniczenia w dostępie do swoich treści. Ogółem liczba objętych możliwym oddziaływaniem błędu kont użytkowników platformy może wynosić nawet 800 tysięcy

Poszkodowani dostaną wiadomość

Facebook poinformował, że wkrótce rozpocznie proces indywidualnego powiadamiania użytkowników o tym, iż zostali dotknięci przez tę nieprawidłowość.

Komunikat ma też zachęcać do sprawdzenia przez użytkownika listy zablokowanych w serwisie osób, choć - jak zaznaczyli przedstawiciele firmy - wada została już naprawiona, a wszyscy przypadkowo odblokowani użytkownicy są ponownie zablokowani.

Jednocześnie w notatce na blogu firmowym Facebook przypomina, że blokowanie wybranych osób w serwisie to jedna z metod, które użytkownicy platformy mogą stosować, aby chronić się przed mową nienawiści, dyskryminacją bądź dręczeniem słownym.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane