• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

BlackBerry na plusie. Dzięki cięciom, a nie sprzedaży

BlackBerry na plusie. Dzięki cięciom, a nie sprzedaży
Foto: sxc.hu Foto: Kanadyjski producent telefonów firma BlackBerry ogłosiła raport roczny

Kanadyjski producent telefonów firma BlackBerry ogłosiła w piątek, że zamknęła czwarty kwartał fiskalny z zyskiem dzięki zdecydowanym cięciom kosztów i dostosowaniu wartości inwestycyjnych. To drugi kwartał z rzędu, kiedy firma odnotowuje zyski.

Producent telefonów poinformował, że w kwartale, który zakończył się 28 lutego, dostarczył 1,3 mln telefonów, a klienci kupili 1,6 mln urządzeń za średnią cenę 211 dolarów. Dzięki temu w czwartym kwartale udało się wygenerować zysk rzędu 28 mln dolarów.

Niezbędne zmiany

BlackBerry od dłuższego czasu borykało się z problemami finansowymi i dlatego jej prezes John Chen rozpoczął proces zmian w firmie. Jednym z elementów reform były poważne cięcia wydatków, a także otwarcie się BlackBerry na rynek oprogramowania, które w przyszłości ma się stać jednym z głównych źródeł jej dochodów. Firma zaczyna także koncentrować się na dostarczaniu produktów dla dużych podmiotów biznesowych, zamiast dla masowego odbiorcy.

- Nasze zdolności finansowe nie podlegają już dyskusji - zapewnił prezes Chen podczas przedstawiania wyników firmy i zapewnił, że BlackBerry jest w połowie drogi do zakończenia procesu reform.

Wcześniej w tym miesiącu firma zapowiedziała, że zamierza wprowadzić kilka rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa do mobilnych systemów operacyjnych iOS i Android. Poinformowała też o nawiązaniu współpracy z koncernami Google i Samsung. Natomiast podczas hiszpańskich targów Mobile World Congress (MWC) BlackBerry zaprezentowało nowy smartfon - Leap. Poza nim firma planuje do końca roku wypuścić na rynek trzy kolejne takie urządzenia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane